• 39мин

9. Здравко Митев (Черно море)

• 40мин

7. Дамян Георгиев (Черно море)

„Първото полувреме коментира мс Стефан Янев, който го видя така: „Силният вятър и непрекъснатият дъжд поставиха сериозно препятствие и пред двата отбора в явния им стремеж за победата. В това се уверихме много скоро. Още в десетата минута след един не особеносилен удар Дечев подходи 1971 невнимателно към мократа топка, тя се изплъзна от ръцете му и за притичалия Жеков бе лесно да реализира – 1:0. Анемичната реакция на черноморци позволи на Никодимов от 2-3 метра да стреля с глава в гредата, а следващата 15-та минута, на Денев – да излезе от дълбочина и под ъгъл да удвои резултата – 2:0. Едва сега черноморци излязоха от летаргичното си състояние. Йорданов изби с мъка силен удар на Богомилов и се самоконтузи. Последваха неприятности и за заменилия го Филипов. След хубав пробив на Митев Богомилов улучи гредата вместо опразнената врата. Докрая на полувремето домакините непрекъснато имаха инициативата и все повече стягаха обръча пред Филипов. В 39-та минута много активният Василев центрира точно и Митев с глава коригира разликата – 2:1. Следващата минута по левия фланг се устреми Богомилов. Той стреля остро към вратата и Георгиев отклони топката – 2:2, резултат, който реално отразяваше показаното на терена“. След почивката играта се водеше в центъра на терена. Рискът за нещо по-емоционално не смееше да поеме никой от нападателите. Вратата се обстрелваше от далеч, но Нинов и Филипов бяха на местата си. Най-опасен бе ударът на Марашлиев в 88-та минута, който Нинов спаси с вещина.