• 30мин

7. Христо Момчев (Черноморец) асистенция - Иван Петров

• 80мин

5. Георги Денев (ЦСКА „Септ. знаме“)

Стадионът „се пукаше", както се казва, по шевовете...От центъра армейците понесоха топката в полето на противника, последва двоен пас между Зафиров и Денев, който изненада вратаря Генчев с резултатен удар - 0:1. ЦСКА взе преднина още в първата минута и, ако това можеше да се таксува като случайност, то съвсем не бе случаен последвалият половинчасов силен напор, в който армейците наложиха остър нападателен стил и търсеха да решат всичко. Атаките следваха на талази. Черноморци се задъхваха да отбиват прииждащите една след друга вълни, без сами да могат кажи-речи да контрират. Тук трябва да се отбележи на първо място много дейната и полезна игра на Денев - най-добрият играч на терена, на защитника Зафиров, красивите технични изпълнения и бомбените удари на юбиляра Якимов. В този период беше и логично армейците да изковат победата си. Затова се разкриха не малко възможности. Така в 22-та минута Денев, след като излъга и вратаря, ритна небрежно топката към мрежата...но тя се отби в гредата. Две минути по-късно Якимов сложи и своя „печат“ върху същия стълб и на същото място.

Гол нямаше, но имаше игра, имаше емоции. Всичко обаче като че ли свърши до 30-та минута. Петров намери с пас Момчев, който укроти топката с гърди и след това стреля неспасяемо - 1:1. Това беше сякаш непредвидено и за двата отбора, които изведнъж снижиха темпото в очакване на освежителната почивка.

Вторите 45 минути отстъпваха далеч по качество на видяното през първата част на играта. Армейците вече с доста поизцедени сили от хвърленото в началото на срещата, от горещината (а и умората от испанското турне може би си каза думата), видимо станаха по-тромави, заиграха на дребно, липсваше вече мощната червена лавина от началните 30 минути. Контузените в Палма де Майорка Жеков и Б. Колев се пазеха. Крилата като че ли вече не бяха крила, отпаднаха физически и други състезатели. В същото време и „Черноморец“ (с нито един удар във вратата на Филипов през второто полувреме!) не можеше да допринесе за връщане на динамичността и привлекателността на играта. Така времето течеше безцелно, резултатът си оставаше равен...Но ето я и минутата на развръзката - 80-та! След разбъркване пред вратата на Генчев, топката попадна у Денев, който отново находчиво успя да намери път към мрежата - 1:2. Армейците заслужаваха победата.