Съдия: Атанас Узунов
  • 83мин

Велко Христев (Чардафон)

ЦСКА​ сгафи на чужд терен

Червените започнаха със самочувстие на състав от „А“ групата и завършиха срещата с шут, който ги изхвърли от по-нататъшното участие в надпреварата за Купата на Професионалната лига. Диригентската палка в първите 30 минути бе у столичните футболисти, които владееха по-продължително топката и се опитваха с преса да всеят паника сред домакините. Първо Михтарски след пас на Коилов от десния фланг уцели гредата в 9-тата минута, после отново той при следващата атака не успя да прехвърли вратар Димитров. Капака на захлахите на ЦСКА през първото полувреме сложи Стоилов в 17-тата минута, когато с диагонален удар не можа да намери габровската врата. Оттук нататък Чардафон взе инициативата в свои ръце и мадоците от Габрово смазаха самочувствието на батковците от София. Домакините (с 5 юноши от школата на ЦСКА) демонстрираха максимално своите възможности, но до почивката Величков и Христев нямаха шанса да открият резултата.

През вторите 45 минути първо Христев не съумя да прехвърли вратаря Петков, после Лазаров на празна врата се размина с коженото кълбо. Двамата обаче успяха да разплачат червените в 83-тата минута, когато Лазаров отне една топка по лявото крило и след паса ми Христев сложи точка на спора 1:0