• 30мин

3. Филип Филипов (ЦСКА)

• 44мин

• 47мин

За мача от първия турнир за футболната купа „СТАД“ Ботев - ЦСКА в Пловдив се говореше в продължение на повече от седмица. Зрителите очакваха да видят 14 дни преди началото на пролетния дял от шампионата докъде са „стигнали с материала“ два от отборите с най-големи амбиции в първенството. Изненадите започнаха още в събота, когато „Малък Сечко“ реши да напомни, че точно сега е в разцвета на силите си и само за една нощ направи около 15 сантиметра снежна покривка. Силният вятър допълнително усложни обстановката, но въпреки тежките условия домакините на турнира успяха да изчистят двете наказателни полета, за да не се загуби окончателно футболът в този мач.

Началото на двубоя бе бурно. Цесекарите бързо забравиха, че по пътя имаха леко препятствие с автобуса и решиха да ударят първи. Шамар на домакините можеше да завърти Зафиров още във втората минута, обаче ударът му срещна гредата. Бакалов и Донков контрираха светкавично — спретнаха показна атака 8 минути по-късно, но и тя не доведе до гол. Това стори Ивайло Андонов, получил добър пас отляво и хладнокръвно отиграл топката пред вратата на Василев. „Канарчетата“ реагираха като неопитни девици върху нестинарска жарава и 108 секунди по-късно Хвойнев беше в прегръдките на съотборниците си. Първият по-сериозен сблъсък се получи в средата на първото полувреме — за една спорна топка Донков неволно ритна вратаря на ЦСКА Ненов и той трябваше да напусне играта. Нападателят можеше по-внимателно да действа, но и столичани трябваше по мъжки да приемат тази контузия в игрова ситуация. Някои от тях извадиха калъчките и Филипов се прибра на топло петнадесетина минути преди почивката. Междувременно Красимир Димитров (дузпа) и Ивайло Андонов (фаул) направиха хикса по-голов.

Началото на второто полувреме донесе нов удар по армейците от София. Хвойнев отбеляза трети гол, дал началото и на други сериозни атаки към младия Петков. Бакалов, Хвойнев, Видолов правеха добри за окото неща, които посгря-ха сърцата на премръзналите близо 5000 зрители на градския стадион „Пловдив“. Георги Марков този път не беше в ролята на нападател, главната му задача бе да охранява Станимир Стоилов. При една атака на Мъри отдясно Марков го фаулира. Съдията Пламен Кънчев от Пазарджик, свирил неубедително и до момента, показа жълт картон на „канарчето“, но не можа да потуши искрата, която заплашваше да прерасне в голям огън. Огънят се разгоря 3-4 минути след това. При едно нарушение в средата на терена нервите на някои играчи не издържаха и само за секунди снежното поле заприлича на хокейна площадка от НХЛ. След сбиването най-добрият футболист до момента Борис Хвойнев видя червения цвят, след него обаче тръгна към душовете и тимът на ЦСКА. Указанието дойде „от горе“, сиреч от треньорския щаб, където най-активно ръкомахаше помощникът Петър Жеков.

Така в 85-а минута, при резултат 3:2 за Ботев, ЦСКА напусна терена. Шефовете на клуба отказаха всякакъв коментар пред журналисти, в понеделник или вторник щели да излязат с конкретно становище по случая.