• 31мин

30. Йордан Тодоров (ЦСКА)

• 61мин

Евгени Йорданов (ЦСКА)

Шампионът ЦСКА победи с 3:1 Рилски спортист в първата си контрола по време на лятната подготовка. Двубоят се игра в Самоков пред около 200 зрители. „Армейците” показаха силна игра и показаха, че не трябва да бъдат отписвани от борбата за титлата. Юношите на тима се представиха много силно и само рефлексът на вратаря на домакините Яначков спаси Рилски спортист от разгром.

Със силно представяне през първото полувреме се отличиха Тодор Янчев, Зе Руи и Иван Иванов, а през втората част юношите на тима Мартин Тошев, Александър Тонев, Димитър Димитров, както и новите попълнения Зерара и Куртиси играха прекрасно.

Мачът тръгна добре за ЦСКА още от самото начало. Още в третата минута Зе Руи изпусна да се разпише с глава при центриране на Йордан Тодоров. В 9-ата минута Гюлеметов си отбеляза автогол след като засече центриране към Зе Руи и топката влезе във вратата.

Малко по-късно обаче Рилски спортист изравни. След нарушение на Иван Иванов, капитанът на Рилски спортист Маринов центрира добре топката в наказателното поле и Алексов успя да се разпише в 24-ата минута. Само на две минути по-късно обаче „армейците“ отново поведоха. В 26-ата минута Зе Руи се включи добре по лявото крило като с добро центриране към Йордан Тодоров успя да го намери, при което той се разписа с прострелен удар от воле в 26-ата минута.

През второто полувреме ЦСКА отново надигра противника си. Евгени Йорданов направи няколко пропуска след отлични извеждащи подавания на Тонев. След това в 59-ата минута Маринов от Рилски спортист удари греда след удар от наказателното поле.

Минута по-късно ЦСКА фиксира крайния резултат. Маркиньос подаде добре към Йорданов, който този път сам срещу вратаря не сгреши. След това Мартин Тошев, Куртиси и Зерара имаха възможност да отбележат, но вратарят на домакините Яначков прояви страхотен рефлекс.

След мача старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов заяви, че си тръгва от клуба и това е бил последният му ден на работа.