• 45+1мин

14. Самир Аясс (ЦСКА)

• 72мин

9. Преслав Йорданов (ЦСКА)

ЦСКА​ продължи успешното си представяне във В група, след като записа осмата си поредна победа от началото на сезона.

"Армейците“ доминираха в пореден мач и се наложиха с 3:0 в гостуването си на „Рилски спортист“. Възпитаниците на Христо Янев все още нямат и допуснат гол в първенството.

Червените получиха право да изпълнят две дузпи, а головете за успеха вкараха Владислав Узунов в 21-ата минута след добавка при първия наказателен удар, Самир Аясс в 45-ата и голмайсторът на тима Преслав Йорданов в 72-ата от бялата точка.

ЦСКА пое инициативата от първата минута и често стигаше до противниковата врата, но на атаките все още липсваше острота. В 21-ата минута закономерно се стигна до първото попадение в мача. Гглавният рефер отсъди дузпа в полза на червените за фаул срещу Николай Цветков в наказателното поле. С наказателния удар се нагърби Костадин Хазуров, но вратарят Гьорев спаси. Владислав Узунов обаче притича за добавка и прати топката в мрежата.

Единственото сравнително опасно положение за домакините бе в края на първата част, когато Аджов елиминира двама защитници в червено, но не успя да отправи удар към вратата, след като бе затворен от стража Стоян Колев и Александър Бранеков.

В последната минута от добавеното време на първата част ЦСКА на практика реши двубоя с второ попадение. След атака отдясно, Николай Цветков центрира ниско по земя, успоредно на голлинията, а Самир Аясс без проблеми засече отблизо за 2:0.

В началото на второто полувреме „Рилски спортист“ се опита да промени развоя на мача и наложи натиск, но той не доведе до нищо съществено. В 59-ата минута Борис Галчев можеше да увеличи преднината на ЦСКА, но ударът му от границата на наказателното поле срещна напречната греда.

В 72-ата минута Преслав Йорданов от дузпа направи резултата 3:0. Нарушението бе отсъдено за фаул на Виктор Колев срещу Борис Галчев. Футболистът на „Рилски спортист“ обаче не бе изгонен от рефера за два жълти картона, въпреки че всички на стадиона останаха с впечатление, че през първото полувреме той вече е бил санкциониран.

До края на срещата двата тима просто я доиграваха, а резултатът се запази до последния съдийски сигнал.