10. Георги Славков (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 44мин

9. Радослав Здравков (ЦСКА „Септ. знаме“)

11. Костадин Кабранов (Беласица)

С голям интерес се очакваше тази среща, в която, въпреки тежкия терен от падналия дъжд, видяхме мъжествен футболен двубой. Началото протече равностойно, с плътно покритие на съперниците. Футболистите на „Беласица“ предугаждаха всички замисли на столичните армейци и не отстъпваха в единоборството за първата топка. Липсваха обаче в провежданите атаки точни изпълнения към двете врати. Вуков само веднъж сбърка и изпусна отличния Ст. Младенов, неговият силен удар рикушира от ръцете на Каратанчев и близкостоящият Славков реализира гол за своя отбор. В 44-ата минута главният арбитър отсъди и дузпа в полза на гостите, която Здрваков пропусна да реализира. В останалите 45 минути „Беласица“ наложи териториално превъзходство. В една от нейните атаки Ванчев намери непокрит Кабранов, който от воле простреля вратата на Велинов - 1:1. Столичните армейци играха в обичайния за тях нападателен стил, на високи обороти, с разумно слизане в полето на съперника, но бяха обезвредявани от самоотвержената игра на южняците. Интересен беше онзи момент в 87-ата минута, когато Кабранов пропусна изгодно положение за гол, а две минути по-късно, след грешка на Каратанчев, Самоковлийски успя да обезвреди Младенов, който можеше да огорчи петричани.