Иван Колев (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 79мин

Димитров (Берое)

Стара Загора ликува

СТ. ЗАГОРА. Трудно е да се каже в първите минути на срещата на чия страна беше превъзходството. В 8-та мин. обстановката се разведри. Янчовски отправи силен изненадващ удар, Йорданов реагира късно и топката се заплете в мрежата – 1:0. Отбелязаният гол беше сигнал за активизиране на играта и от двете страни. Атаките и на двата отбора станаха по-чести и по-опасни. Техничната игра на Ковачев, Цанев и Колев внесе сериозно объркване в отбора на „Берое“ и резултатът не закъсня. Една силно подадена топка от гостите се извиси в полето на Найденов. Група от 8-9 играчи закри видимостта на вратаря и Цанев с лек удар изравни – 1:1. В 37-та мин. Якимов с прекрасен индивидуален пробив покачи на 2:1. Само след две минути копие на този пробив бе спринтът на Жеков – 2:2. До края на полувремето оставаха само 5 минути, но те бяха достатъчни да се отбележат два гола – от Цанев и Жеков и полувремето завърши 3:3. Нападенията и на двата отбора продължиха след почивката със същата стръв. Защитниците не издържаха. Първа грешка допусна Романов. Той изпусна Жеков и „Берое“ поведе 4:3. Грешката на Романов повтори Попов (3 – Бер), който бе надигран от Ив. Колев – 4:4. Победния гол за „Берое“ отбеляза Я. Димитров в 79 минута на мача.