Димитър Якимов (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 84мин

Стоилов (Ботев Вр) асистенция - Донков

1:1 Нервно напрежение и скованост

ВРАЦА. Резултатът 1:1 е щастлив завършек и за двата отбора. И все пак гостите могат да бъдат по-доволни от него. „Ботев“ можеше да оплете кошницата си още през първото полувреме, ала Райков, Йорданов и Каменов показаха прибързаност, проиграха няколко златни възможности за гол. От изгодни чисти позиции те стреляха силно встрани на вратата или пък слабо в ръцете на Йорданов. Впрочем, не само те, но и останалите състезатели на „Ботев“ дълго не можеха да се освободят от обзелото ги нервно напрежение и скованост. Страхът от реномирания противник бе дал отпечатък върху действията им и стана причина домакините да играят под възможностите си.

Но и гостите не показаха нищо особено. Само в отделни моменти те играеха технично и комбинативно, владееха добре топката, ала всичко свършваше до границите на наказателното поле. Защитата им често се пропукваше. В нападението задоволи единствен Якимов и донякъде Кирилов, докато Колев, Цанев и Ранков бяха бледи сенки и напълно разочароваха.

През първите 45 минути нападението на гостите отправи само един удар в очертанията на вратата на Къчовски. В 47 мин. Якимов с характерния си слалом се провря между защитата на „Ботев“ и отблизо постигна гол – 1:0 за ЦСКА „Ч. знаме“. От този момент ботевци заиграха много добре. Пред вратата на армейците се заредиха остри атаки, но едва минути преди края усилията на домакините се увенчаха с успех. След отлично изпълнен пряк удар от Донков, пред вратата на гостите най-високо скочи Стоилов и с глава отбеляза гол – 1:1.