Пешле (Граждански)

• Гол

Кокотович (Граждански)

Последният мач в Загреб- АС23 губи с 2:0

След мача си в Страсбург, тимът на АС23 е побързал да се завърне в България като е отказал предложените му нови мачове във Франция и Цюрих. Пет седмичното турне се е отразило на всички играчи,които са  предпочели спокойствието в родината си, пред разнообразието и шума на едно продължително турне.Последният мач на АС23 е бил оня ден в Загреб, където след уморителния път нашите са играли срещу първокласния „Граджански“.Резултатът от тоя мач не е в полза на АС23.Загребчани са победили с 2:0, отбелязвайки головете си чрез Пешле и Кокотович по един във всяко полувреме.Според нашите сведения,играта и на двата тима е била добра.Играчите на АС23 въпреки явно проличелата умора са се държали еднакво добре в нападението и отбраната.Един много лош шанс им е попречил да промянят резултата. Югославянските вестници съобщават, че в първата половина домакините са имали надмощие, но на са могли да го използуват. Нашите играчи по-рядко са стигали до гола, но за това пък там са били много опасни след почивката, играта е била равна с  изгледи за голове за двете страни. Като отдават тоя резултет на умората на нашите  играчи от пътя, вестниците отбелязват, че отбраната на АС23 е била по-добра от  нападението и от там всички играчи най-добри са били Байкушев, Ангелов и Йорданов. Тимът на АС23 се завърна в столицата снощи след като отсъства 37 дена. В това първо по родът си за един български тим турне, АС23 е играл всичко 10 мача, от   които печели 3,губи 4 и наравно 3. Голове 26:21 за АС23