• сл.кр.

18. Флорентин Петре (ЦСКА)

Начало на мача Левски започва играта от центъра, ЦСКА напада наляво.

3-та мин. - спокойна игра в началото, теренът е много мокър след падналия проливен дъжд. Георги Илиев пробва от далечна позиция удар към вратата на сините, но много неточно и високо

5-та мин. - Якирович от 20 метра пред наказателното поле опитва хубав удар по земя, но вратарят Петков е добре пласиран и лови

7-а мин. - Тиаго Силва се преборва за топка в половината на сините, подава вляво пред наказателното поле и центрира добре към Фуртадо, но той отправя неточен удар с глава над вратата

8-а мин. - Й. Тодоров се бори за топката отдясно и излъгва Вагнер, вапредва и центрира към Фуртадо към точката на дузпата, Фуртадо скача за удар, но Петков спасява

13-а мин. - армейците държат по-активно играта. Трика лъже Боримиров и бива задържан, за което следва ЖК за 7. Даниел Боримиров

14-а мин. - хубав удар на Георги Илиев от корнер близо до горната греда, вратарят с усилие чисти

15-а мин. - много спорно положение пред вратата на сините, след корнер, топката рикошира, Валентин Илиев прави красива задна ножица и топката намира вратата на Петков, страничният съдия не реагира, но главният съдия отсъжда пряк свободен удар

15-а мин. - ЖК за 6.Сергей Якирович за нарушение в центъра на терена

21-а мин. - Фуртадо намира топка отляво, навлиза в наказателното поле и подава към Илев, той с едно докосване препраща към Тодоров, който центрира добре, но Петков лови

26-а мин. - Роберт Петров получава топката отляво и центрира в наказателното поле, но неточно. Ответна атака на сините, Телкийски излиза сам срещу вратаря ни опасно, но Георги Петков изчества блестящо в корнер

29-а мин. - Трика подава към Тиаго Силва, той прави финт и лъже Ангелов, но се сблъскват лошо и се налага да получат медицинска помощ

35-а мин. - игра предимно в центъра на мокрия терен, повече с надлъгване мужду двата тима

36-а мин. - след добре организирана атака на сините, Телкийски центрира отдясно към далечната греда и топката наистина удря гредата

39-а мин. - много лош случаен сблъсък между двама притвници, налага влизането на медицинските екини на терена. Принудителна смяна за армейците: лежащият 77.Фуртадо е заменен от 11. Гийом Да Зади, а Фуртадо е откаран с линейка към болницата, пострадалият от сините 4.Томашич след лекарска намеса и с превързана глава продължава играта

43-а мин. - 4.Томашич се срива сам на терена, явно в комоцио от удара с Фуртадо и след 2 минути лекарска намеса се налага принудителна смяна и при домакините, влиза в игра 3.Живко Миланов

45-а мин.- за минута Боримиров извършва две нарушение, като второто е много груб удар към Тиаго Силва пред очите на съдията, но не последва реакция. Силва получава медицинска помощ

45-а мин. - три минути добавено време

45+3 мин. - край на първо полувреме

Начало на второ полувреме - без смени в отборите

48-а мин. - корнер за ЦСКА отляво, 18.Флорентин Петре стреля, Гийом продължава с глава към Илиев, той отново с глава изкарва топката в аут

53-а мин. - втора смяна за Левски: излиза 10.Христо Йовов, влиза 77.Милан Коприваров

57-а мин. - има раздвижване в играта и на двата отбора, повече водене на топката, но без опасни положения

58-а мин. - след нарушение на сините, изпълнения от Боримиров триково удар намира стената

60-а мин. - Боримиров прави нарушение към Гийом на 30 м вдясно от наказателното поле. Петре центрира и след разбъркване, топката излиза в аут

62-а мин. - ЖК за 6.Ричард Еромоигбе за нарушение срещу Йордан Тодоров в половината на червените

64-а мин. - ЖК и за 19.Еуген Трика за нарушение в центъра на терена

69-а мин. - ЖК за 10.Георги Илиев за нарушение в половината на сините

70-а мин. - втора смяна при армейците: излиза 14.Валентин Илиев, влиза 5.Кирил Котев. Капитанската лента е предадена на Йордан Тодоров

71-а мин. - ЖК и за Йордан Тодоров за излизане напред от стената при изпълнение на пряк свободен удар

73-а мин. - играта, макар и малко по-динамична от първата част, не води до особено октивни атаки, повече се разиграват положения в центъра на терена

79-а мин. - Йордан Тодоров се включва в атака и след комбинация с Гийом излиза на чиста позиция в наказателното поле на сините, Вагнер обаче надделява във физическото единоборство и му избива топката

84-а мин. - ЖК за 11.Гийом Да Зади за оспорване на съдийско решение

87-а мин. - пореден ЖК в отбора на армейците: за 27.Тиаго Силва за опасна игра пред наказателното поле на сините

88-а мин. - пряк ЧК за 27. Седрик Бардон за удар без топка

89-а мин. - ЖК за 25.Лусио Вагнер за нарушение срещу 1.Илиев в половината на червените

90-а мин. - 2 минути добавено време

90+1 мин. - ЖК и за 21.Димитър Телкийски за реплика

90+2 мин. - край на мача. Поради равенство - липса на голове, следват продължения

....

Продължения:

91-а мин. - армейците започват играта и нападат надясно

93-а мин. - атака на армейците: Трика намира Петре на дъгата на наказателното поле на сините и стреля, но Петков лови

95-а мин. - корнер на червените, изпълнен от Петре, разбъркване и топката е отнета

97-а мин. - ЖК за 18.Флорентин Петре за реплика към страничния съдия

98-а мин. - трета смяна при сините: на мястото на 28.Емил Ангелов влиза 17.Валери Домовчийски

100-а мин. - има желание за атаки и у двата отбора, но те приключват бързо и безрезултатно. Основното зосега са множеството наказателни картони и у давата тима

103-а мин. - най-чистото положение на ЦСКА в мача: Гийом е изведен от Данчо Тодоров отлично отдясно и нахлува в наказателното поле, от малък ъгъл опитва техничен удар, който минава под плонжа на Петков, но все пак топката се отбива от крака на вратаря и променя малко траекторията си, точно колкото да излезе на метър встрани от целта в ъглов удар

Край на първо продължение - отборите сменят вратите и следват нови 15 минути игра

Начало на второто продължение: веднага атака на сините и блестящо спасяване на нашия вратар

110-а мин. - играта върви мудно и уморено главно по терена, с няколко опита за подаване към вратите, но без резултати

112-а мин. - Тиаго Силва при пробег по терена получава схващане на крака и се налага медицинска намеса

114 - втори ЖК и съответно ЧК за 6.Ричард Еромоигбе , който спря откъсващия се опасно Роберт Петров

115-а мин. - последна смяна при армейците: излиза 27.Тиаго Силва, влиза 20.Йордан Юруков