Борис Станков (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 72мин

Иван Кънчев (Локо Пд) асистенция - Димитър Грънчаров

Отличен на пловдивското нападение

Най-хубавият мач на „Локомотив“ (Пд) за този сезон! Особено силно впечатление направи преобразеното пловдивско нападение, чиято маневреност и агресивност напълно съкрушиха крехката защита на ЦСКА „Червено знаме“. Димитров остана сам в средата на терена, бързо се предаде и централната територия стана владение на локомотивци. От там топката без колебание се отправяше далеч напред и Грънчаров, Кънчев и Колев нахлуваха така бързо и изненадващо в противниковите укрепления, че обърканите защитници нямаха време да противодействуват. След една такава светкавична и показно изпълнена атака най-добрият в този мач – Грънчаров, отбеляза гол, който дълго ще се помни. Слабата игра на централната защитна двойка – Гаганелов – Пешев, бе умело използувана и за фронтални пробиви. Колев (Лок), оставен непокрит, стреля остро от границата на наказателното поле – 2:0. Напорът на локомотивци достигна кулминационната си точка в края на полувремето и след акции на Илиев (30 мин.), Кънчев (39), и Андонов (40) като по чудо не паднаха нови голове във вратата на Найденов.

След почивката локомотивци решиха да пазят постигнатото и тази погрешна тактика можеше да им струва скъпо. Станков, чиято стабилна игра освежи армейския отбор, веднаж се вряза напред и ударът му бе неспасяем – 2:1. По-нататък пловдивчани отново заиграха в добър стил. Най-ярки до края моменти бяха хубавият гол на Кънчев със съдействието на Илиев и Грънчаров, и бомбеното воле на Цанев в напречната греда.