80′
  • 62мин

Никола Цанев (ЦСКА „Ч. знаме“)

“МАРЕК“ – ЦСКА „ЧЕРВЕНО ЗНАМЕ“ 0:1

СТАНКЕ ДИМИТРОВ, 16 октомври. И станкедимитровската публика преглътна горчилката от загубата на своите любимци, макар че „Марек“ доминираше през целия мач и спечелването поне на една точка щеше да бъде заслужена награда за играта му. В 63-та минута пред вратата на домакините бе отсъден наказателен удар. Вратарят на „Марек“ Пепелджийски несполучливо се опита да улови битата от Цанев топка и тя се озова зад гърба му в мрежата – 1:0 за ЦСКА. От този момент армейските футболисти подсилиха още повече отбраната си и не позволиха на марекчани да изравнят. (БТА)

Предоставил Тодор Гърбатов

0:1 Горката топка! Толкова бе блъскана!

Гр. СТАНКЕ ДИМИТРОВ. – Безцелно разиграване и блъскане на топката натам, където най-малко трябва – горе-долу такава трябва да бъде оценката за срещата. Блед, крайно слаб мач! Наистина силният вятър може да се вземе като съществен фактор за неточните подавания, но нито единият, нито другият отбор правеха опити за смислена игра. През голяма част от срещата станкедимитровци бяха по-активни. Играта се водеше в полето на армейците, но прекалените опити за пробиване през центъра не донесоха успех. Като изключим два-три удара на полузащитника Ангелов, спасени с вещина от Йорданов, с друго нападателите на „Марек“ не можаха да застрашат противника. Далеч по-бледа бе играта на нападателите на ЦСКА „Ч. знаме“. Защитата на домакините парираше всички техни опити пред полето на Пепелджийски. Все пак в 62 мин. бе отбелязан гол. Цанев изпълни свободен удар от 25 метра. Топката летеше право в ръцете на Пепелджийски, но той не успя да я задържи. Евтин вратарски гол, който се оказа решаващ за крайния изход на мача.