Турнир: „А“ републиканска футболна група 1966/67 (14-и кръг)

• 57мин

Димитър Якимов (ЦСКА „Ч. знаме“)

Андрей Ценов (Миньор Пк) асистенция - Богомил Мартинов

ЦСКА​ „ЧЕРВЕНО ЗНАМЕ“ - „МИНЬОР“ 2:1

ПЕРНИК, 11 декември (Кор. на „Работническо дело"). Днешната футболна среща между местния Миньор и ЦСКА „Червено знаме“ се очакваше с голям интерес от перничани. Почитателите на миньорския отбор хранеха надежди поне за равен резултат. Още след първия сигнал на съдията двата отбора започнаха устремно. Домакините, окуражавани от многохилядната публика, обсадиха вратата на Йорданов, но освен силният удар на Ценов, с който топката бе изпратена в напречната греда, други опасни положения почти не бяха създадени.

Нападенията на гостите, макар и по-редки, бяха по-опасни. В 42-та минута Марашлиев центрира и Цанев изпрати топката във вратата на Петров - 1:0 за ЦСКА „Червено знаме“.

През второто полувреме домакините заиграха по-добре, но в 57-та минута Якимов получи хубава топка и отблизо увеличи на 2:0. След това гостите се оттеглиха за да запазят резултата. Домакините, въпреки че хвърлиха всички сили напред, едва в 75-ата минута чрез Ценов отбелязаха единствения си гол. Срещата завърши при резултат 2:1 за ЦСКА „Червено знаме“

Източник Работническо дело

Предоставил Тодор Гърбатов

1:2 Шампионът побеждава в Перник

ПЕРНИК. – През 90-те минути бе наблюдавана красива и динамична борба, в която в крайна сметка гостът заслужено взе победата. Домакините, въпреки че загубиха, през по-голямата част от срещата бяха равностоен партньор. Този път обаче те получиха два неочаквани гола. Освен това нападателите, с изключение на Ценов, трудно намираха път през здравата защита на ЦСКА, задържаха много топката пред наказателното поле, а ударите им от средно и далечно разстояние бяха малко.

През първите 45 минути играта се водеше главно между двете наказателни полета. Първоначалният натиск на армейците – до 15-та минута – бе последван от по-голяма инициативност на миньорци, която обаче донесе само един удар на Ценов в гредата. Когато се очакваше краят на полувремето, Цанев се възползува от грешка на отбраната и отблизо откри резултата – 0:1. През втората част на миньорци притиснаха здраво противниците си, но това като че ли бе добре дошло за гостите, които макар че оставиха напред само 2-3 състезатели, застрашаваха опасно. В 57 мин. Якимов спокойно и технично излъга последователно няколко защитници и покачи – 0:2. След този гол с разиграване и задържане на топката армейците убиха темпото, но в 75 мин. Мартинов подаде хубава топка на Цанов, който намали – 1:2. Последва безплоден натиск, който не донесе промяна в резултата. Трябва да се отбележи, че Атанасов и особено Маринчев със своята груба игра помрачиха хубавото в тази среща.