• сл.кр.

• сл.кр.

• сл.кр.

6. Богдан Ващшук (Рига)

ЦСКА​ отстрани Рига след продължения и дузпи в оспорван мач реванш от I квалификационен кръг на Лига Европа. Така с общ резултат 6:4 армейците се класират за следващия кръг.

Мачът започна спокойно и в първите петнадесетина минути нямаше опасни положения. В 18-тата минута Пинто навлезе дълбоко в наказателното поле и върна към точката на дузпата но Тиаго не успя да нанесе опасен удар към вратата на латвийците. Мачът продължи без особени положения до 44-тата минута, когато след центриране от ъглов удар Антонийс Черномордийс насочи с глава топката към вратата на ЦСКА, тя тупна пред Чернияускас и влезе във вратата.

Второто полувреме започна с натиск на армейците и в 59-тата минута Тиаго Родригус вкара страхотен гол от дистанция, но голт бе отменен от съдията заради нарушение на Кирил Десподов в атака. В 73-тата минута Малинов центрира в наказателното поле, Десподов пробва да вкара с глава, но вратаря на латвийците успя с върховете на пръстите си да избие. В ответната атака Тиаяго спря непозволено противников футболист и съдията му даде втори жълт картон, което остави армейците с десет човека.

В 86-тата минута Десподов изпревари вратаря Озолс, който го спъна и съдията отсъди дузпа. Потърпевшия Десподов се нае да бие удара, но той му беше спасен от латвийския вратар. Минута по-късно Бодуров имаше шанс да вкара с мощен шут, но топката мина покрай вратата. Редовното време завърши при този резултат.

По правилата на играта се премина към две продължения по 15 минути. Футболистите на ЦСКА натиснаха Рига, но и в двете продължения не успяха да отбележат победния гол. В 108-мата минута Панич от Рига бе изгонен с червен картон. Продълженията завършиха при резултат 1:0 за Рига, което наожи изпълнение на дузпи.

При дузпите първи точен бе Кристиян Малинов, а Лемаич от Рига би над вратата. След него точни за армейците бяха Бодуров, Жеферсон и Джеси, а за Рига - Примао и Карклинш. Последната пета дузпа за ЦСКА се падна на Кирил Десподов, който този път се поправи и със силен удар в центъра на вратата класира ЦСКА във втори квалификационен кръг.