• 81мин

20. Константин Мирчев (ЦСКА)

• 107мин

19. Асен Букарев (ЦСКА)

Отдавна търговищкият стадион „Димитър Бурков“ не бе събирал толкова много зрители. Местните „мълниеносци“ и „червените рицари“ от ЦСКА превърнаха своя футболен двубой за Купата на България в истински празник за приятелите на футбола от региона. Срещата премина на много добро спортно-техническо равнище, коректно, с отлично поведение на публиката.

В началото лек териториален превес имаха гостите. Домакините започнаха малко смутени и респектирани от именития си противник. Видолов, Деянов, Т. Янчев овладяха централната зона и пускаха флангови топки към Янев и Букарев. Удар на Букарев бе париран от търговищкия вратар П. Петков. Малко по-късно Бърканичков нахлу в наказателното поле на ЦСКА, стреля опасно, но топката бе отбита в ъглов удар. Букарев и Янев продължиха да обстрелват вратата на Петков, който на три пъти показа много добра класа и спаси ударите им. Домакините репликираха противника с мощни пробиви на Д. Димитров и Тодоров по десния фланг и Бърканичков по левия. В 24-ата мин Немодрук можеше да получи гол, но по чудо топката не влезе в мрежата му след създаденото меле. Няколко слизания на Видолов иТ. Янчев за малко не огорчиха П. Петков. Пробив на Тодоров вдясно изправи на крака публиката, но ударът му попадна право в ръцете на Немодрук. В 41-ата мин обаче Бърканичков стреля от воле, топката рикошира в крак на защитник на ЦСКА, озова се у връхлитащия Атанасов, който с перфектен удар прехвърли вратаря 1:0.

В 48-ата мин светкавична контраатака по десния фланг на Антонов, той центрира перфектно и Бърканичков с глава направи безпомощен за втори път Немодрук 2:0. „Армейците“, не очакващи такава дързост у съперника, се объркаха и можеха да получат нов гол. ЦСКА се вдигна на щурм. Пред вратата на П. Петков се завих. риха мелета, но вратарят и защитата хладнокръвно се бранеха. Натискът на столичани продължи благодарение и на рамото на съдията Светозар Маринов. Той отсъди няколко несъществуващи преки свободни удари около наказателното поле на „Светкавица“, след които Хр. Янев и Руменов успяха да изравнят с голове в 76-ата и 79-ата мин. Първото продължение премина без особени заплахи и пред двете врати. Веднага след започването на второто продължение „Светкавица“ остана с 10 души, защото десният защитник Тодоров получи контузия. Докато получи медицинска помощ „армейците“ направиха контраатака, Букарев се измъкна срещу П. Петков и успя да търкулне топката край него. Тя се озова в мрежата „златен гол“ и 2:3.