Димитър Пенев (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 34мин

Калугеров (Спартак Вн)

1:1 „Спартак“ (Вн) се стабилизира

ВАРНА. – От началните разузнавателни ходове армейците извлякоха огромна полза. Във втората минута Колев забеляза пролука в отбраната зад гърба си и триково пропусна адресираната за него топка. Включилият се в нападението Пенев я застигна в коридор и я изпрати в мрежата. Рано падналият гол утежни задачата на спартаковци. Но тук те проявиха зрялост, на която могат да завидят много отбори. Най-напред защитата се отърси от смущението и осуети всичко опити на червенознаменци да създават неприятности на Вълчанов. Това подтикна и нападателите към по-спокойни и разумни действия. Младият Гончаров точно подкрепяше партньорите от предната линия. Филипов и Хр. Николов привличаха край себе си по 3-4 защитника и откриваха проходи към вратата на армейците. Калугеров чрез смели рейдове по фронта всяваше смут в полето на гостите. И изравнителния гол, който той постигна в 34 минута, бе израз на стабилизирането на отбора. Чрез сполучливи комбинации бяха изведени в изгодни позиции Филипов, Хр. Николов, младият Иванов и дори защитникът Ангелов, но те среляха неточно. Хубавите прояви на армейците бяха епизодични и твърде слаба изява на желанието им да настигнат лидера. Ще се запомнят само ударът с глава на Никодимов и рейдът на Цанев между 70 и 80 минута, при които и двамата не можаха да преодолеят стабилния Вълчанов.

Съдията Бечиров от Пловдив може да бъде обвинен, че не санкционира през първото полувреме някои непристойни прояви на състезатели от двата отбора и не реагира смело на спонтанния протест на червенознаменци след отбелязването на изравнителния гол.