• 48мин

9. Ивайло Стойнов (Тракия)

• 83мин

3. Радослав Здравков (ЦСКА „Септ. знаме“)

Мачът бе показан по телевизията и повечето наши читатели видяха с очите си как се развиха събитията на пловдивския стадион. Затова ще добавя някои подробности, които може би не са достигнали до тях от екрана. Понеже стана дума за стадиона - първата похвала е за организаторите, които с голям труд бяха успели да „прогонят“ тежката зима и предложиха удобен зелен терен.

На него майсторство показаха само тракийци. Те бяха много дръзки, енергични, имаха самочувствие, с което играта им спореше. Точността на Зехтински и Симов създаваше настроение. Атаката на Пашев, Стойнов и Костадинов вървеше като буен поток, който по най-прекия път и по най-бързия начин разпиляваше крехките прегради пред вратата на гостите при пълното превъзходство на пловдивчани до почивката и при 3:0 мачът бе решен. Софийският отбор беше необяснимо безсилен, никаква игрова идея дори не проблясваше през 90-те минути, отбраната му често изпадаше в паника. Не се намери играч сред толкова опитни футболисти, който поне да опита да промени нещата...На мнозина не се понрави, че след зашеметяващото 3:0 тракийци вместо да нанесат нокаутиращия удар, намалиха темпото и отстъпиха инициативата на съперника си. Треньорът Ив. Глухчев твърдеше, че не е давал такива указания...А капитанът Петър Зехтински обясни: "След като за 50 минути можем да победим ЦСКА „Септ. знаме", нима нямаме право да помислим, че в сряда ни предстои полуфинал за купата срещу „Левски-Спартак“?"