• 54мин

Георги Аспарухов (Левски Сф)

• 72мин

0:3 Разумно и резултатно

3:0 за „Левски“! Армейският отбор получи съкрушителен удар. И той е толкова по-болезнен затова, защото сякаш не отговаря на игровите възможности на двата отбора. Ала това бе само на пръв поглед. Вярно, първото полувреме бе на армейците, които създадоха изключителни голови положения, но Цанев, Якимов и останалите техни партньори от нападението показаха пълна безпомощност да реализират. И това ни дава право да твърдим, че макар да получи два гола след почивката, ЦСКА „Ч. знаме“ загуби мача именно в първите 45 минути, когато не съумя да изплете кошницата си. Този път и защитата не бе на висота. Вторият гол дойде след корнер, „подарен“ на „Левски“ от Гаганелов, а и след като вратарят Йорданов не попречи на Аспарухов да стреля. А третият гол стана след нова грешка на вратаря Йорданов, безпричинно хванал топката извън наказателното поле. Изобщо армейците действуваха в този мач не само без достатъчно разум, а и без достатъчно чувство за отговорност. И за всичко трябва да се сърдят на себе си. Ранков (отстранен за обида на страничния съдия) съвсем не на място даде простор на нервите си.

„Левски“ взе голяма и заслужена победа. Отборът действуваше някак безшумно, семпло. Но всичко това ставаше с методическа точност, преднамерено и планомерно. Дори и в първата част на играта, когато „сините“ трябваше да устояват на канонадата на своя противник, нямаше нито помен от смущение. Страничният наблюдател би останал дори с впечатление, че това бе тактически ход на отбора, за да се изцедят силите на армейските нападатели, за да се премине след това със свежи сили в контранастъпление. Забелязвахме и други тактически ходове. Така крилата Николов и Костов се връщаха далеч назад в своето поле и по този начин увличаха със себе си и защитниците Василев и Маринчев. По този начин се създаваше повече простор за действие на чисто поле на Аспарухов и Илиев. И всичко това се изпълняваше с една похвална тактическа дисциплина. Останалото извършиха Аспарухов и Илиев, изявили своето майсторство и находчивост пред гола.