• 44мин

8. Ружди Керимов (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 67мин

Валентин Пеев (Черноморец)

Освен със студеното време двете единадесеторки в тази среща трябваше да се преборят и със силния брулещ вятър. Началните минути преминаха при натиск на черноморци, които по-често атакуваха вратата на армейците. Но там бе Велинов, който няколко пъти прояви високата си класа - спаси силни топки, отправени от Стоянов и Маджаров.

Футболистите на ЦСКА постепенно нарожиха своя стил, като опасно застрашаваха вратата на „Черноморец“. В тези минути те бяха обаче лишени от едно от най-опасните си остриета - поради контузия от игра излезе Ст. Младенов. Въпреки това армейците бяха най-напред ощастливени - това стана не без неубедителната в този мач игра на бургаския вратар Петров, допуснал по съвсем елементарен начин да му бъде отбелязан лек гол от 35-40 метра.

Добре, че в редиците на"Черноморец“ имаше такива бойци като Илчев, Русев, Йовчев, Пеев, които дадоха тон за мъжествена игра и всеотдайно увлякоха и своите съотборници. Логично дойде и изравняването на резултата. И така според показаното от двата отбора на терена, мачът завърши напълно справедливо 1:1.