7. Стойне Минев (Народна войска)

• 57мин

8. Ганчо Василев (Народна войска)

Днешният футболен мач за първенсгоо на РФГ предизвика голям интерес.

Играта още в първите моменти започна с напредвания към двете врати и показа, че тя ще се развие с нервно темпо. Пръв успя да открие резултата отборът на Торпедо в 17-та минута чрез дясното крило Минков след изпълнението на близък наказателен удар. Голът окуражи пловдивските играчи те се хвърлиха в нови атаки .Но в 28-та минута, при едно опасно слизане на Народна войска към полето на Торпедо, дясного крило Минев с отличен удар постигна изравняване. До края на полувремето резултатът не се промени.

Второто полувреме започна с явно желание от страна и на двата отбора да покачат. Десетина минути топката бе в полето на Торпедо. В 57-та минута, след добре замислено нападение на Народна войска, дясната свръзка Василев би неспасяемо и резултагът бе вече 2:1. Този резултат внесе известно разбъркване сред играчите на Торпедо и в следващате минути те пропуснаха редица моменти, когато можеха да изравнят отново. След това играта стана мудна. Накрая нападеинето на Торпедо се опита да проведе нови атаки, но все неуспешно. Мачът завърши при 2:1 за Народна войска.

Торпедо имаше възможност да изравни, но не успя. Ударите в противниковата врата бяха несполучливи. В началото на мача, играчете му вложиха голяма амбиция, но във второто полувреме, тя липсваше. Отборът на Народна войска се представи много добре. Играчите му проявиха по-дълбок замисъл и, общо взето, постройката на играта му беше по-добра.