8. Христо Стоичков (ЦФКА „Средец“)

• 83мин

7. Емил Костадинов (ЦФКА „Средец“)

• 88мин

На всичко бяха решени футболистите на „Спарта“, за да продължат борбата по-нататък в турнира за КЕШ. Още след пристигането си в София те не се стесняваха да предричат победа в своя полза на реванша тук. Към тази си увереност те бяха прибавили голяма доза вдъхновение и се стараеха още от първата минута да отстояват намерението си. Като персонален пазач към Стоичков бе прикрепен Новотни, който в отделни моменти не подбираше средства, за да спре най-добрия армейски нападател. В средата на терена, като совалка сновеше Скухрави, опитваше се да бъде еднакво активен и в защита, и в нападение.

Така за сметка на изразходването на много физически сили гостите успяваха да поддържат равновесието в резултата. Армейците от своя страна съсредоточени като шахматисти изпипваха всяка своя атака, без да се хвърлят хазартно към вратата на Стейскал. Във връзка с плътната опека на Стоичков, Георгиев се нагърби с най-тежката задача - да организира играта. Към него се присъединиха Янчев и Киров, но въпреки всичко домакините не съумяваха да осъществят осезателен натиск. Така първото полувреме отиваше към своя край и гостите за момент се успокоиха, за да последва мълниеносната комбинация между Георгиев и Киров, в която последният бе повален в наказателното поле. Стоичков не пропусна да реализира отсъдената дузпа и армейците се оттеглиха на почивка значително по-спокойни.

Вторите четиридесет и пет минути преминаха изцяло под диктовката на футболистите на ЦФКА. Този гол, като че ли бе изпарил оптимизма на гостите, ас него си бяха отишли и силите им. В тези минути над всички се открои Георгиев, който можем да кажем, бе най-силният играч на терена. Не бе по силите на пражани да му отнемат топката без нарушение, а умните му пасове често извеждаха нашите нападатели „очи в очи“ с вратаря Стейскал. Тук е мястото да отправим и единствения си упрек към футболистите на ЦФКА. Непростимо е да се пропускат подобни чисти положения. Каквото и оправдание да търсим, то ще остане безпочвено. Отличиха се Костадинов, Стоичков, Димитров, Иванов...

Кулминационният момент на срещата бе в 63-ата минута, когато Грига остана сам пред опразнената врата и всички очаквахме изравняване. Но на това мнение не бе Вълов, който с фантастична реакция успя да застане на пътя на топката и да предотврати едно толкова неприятно попадение в нашата врата. Краят бе очакван, защото нямаше да е справедливо такова игрово надмощие да не бъде материализирано. Попаденията на Костадинов и Стоичков дойдоха, за да доукрасят добрата игра на отбора и с един заслужен резултат - 3:0.
Отминаха и тези деветдесет минути от турнирната борба. Сега ни остава да изчакаме жребия на 15 декември, за да разберем новия съперник на ЦФКА „Средец“. Армейците се показаха, като познатия ни турнирен боец, по безапелационен начин отстраниха два силни отбора. Но оттук нататък ги очакват още по-трудни битки, в които; надяваме се те ще продължат да ни радват с играта сии победите си.