Дата: 27 май 1923 г.
Турнир: Софийска спортна лига 1922/23 (15-и кръг)
Стадион: Славия (до Руски паметник), София
Съдия: Зарчо Бояджиев.

В неделя, 27 май, на игрището на сп. кл. „Славия“ се състоя футболния мач между „Атлетик“ и „Борислав“. Играта почна с удар от „Борислав“ и още в началото пролича, че в играчите му имаше не поколебимата амбиция да грабнат победата. Атлетиците играеха спокойно, но като че ли без настроение. Към края на първото полувреме, играта се оживи повече, но излезе силен вятър с прах, които пречеха да се развие. Първото полувреме свърши 0 на 0. През второто полувреме вятъра отслабна, а към края съвсем утихна. „Атлетик“ играеше сега вече по-енергично, стегнато и свързано, като през цялото почти полувреме имаше инициативата. Но и Бориславци играеха енергично и оживено. Към края, в един момент когато защитата на „Атлетик“ беше много напред, Бориславци с бърза атака успеха да направят гол. Атлетиците възбудено и с удвоена енергия взеха пак инициативата, атакуваха на няколко пъти стремително и едвам в последната минута вкараха и те гол. Мача - завърши с резултат 1:1.