2. Борис Станоев (Берое)

• 79мин

7. Иван Ранков (ЦДНА)

Вратарят спаси „Берое“ от по-голяма загуба

СТАРА ЗАГОРА, 14 април (По телефона). – Началото бе успешно за домакините. В продължение на 7-8 минути те бяха господари на терена. По-нататък инициативата премина изцяло у отбора на армейците. Панайотов играеше много сполучливо в центъра, а Ранков и Колев, почти необезпокоявани от отбраната на домакините, се отправяха към вратата на младия Христов. В 40 мин. Ангелов премина разредената отбрана на „Берое“, центрира и Станоев вместо да изчисти топката, я изпрати в собствената си врата – 1:0.

През второто полувреме отбраната на „Берое“ продължи да играе слабо, а нападателите се солидаризираха с тях. Армейците засилиха натиска си. От 11-метров удар Ранков постигна нов гол – 2:0. Виновниците за двата гола оставиха срещу армейците сам да се бори вратарят Христов, който с безупречната си игра спаси отбора си от по-тежка загуба.