99. Дормушали Саидходжа (Ботев Пд)

• 76мин

• 77мин

21. Стойко Сакалиев (ЦСКА)

ЦСКА​ започна новия сезон в родния шампионат с категорична победа с 4:1 като гост на Ботев (Пловдив). Армейците изиграха един хубав мач на лошия терен в Пловдив.

Преди началото на срещата се наложи да бъде заменена съдийската тройка с нова, тъй като определения да свири този мач рефер Цветан Георгиев и неговите помощници Венцислав Гаврилов и Иван Вълчев не успяха да стигнат навреме в Пловдив, заради лошите атмосферни условия и затворени пътища.

Вместо тях на помощ се отзоваха рефера Петър Стоянов с асистенти Неделчо Чакъров и Илко Томов.

Още до 8-та минута армейците водеха с 2:0. Първо Гийом Да Зади откри резултата, след като при едно центриране Евгени Йорданов му подаде с глава топката зад защитата на Ботев, Зади пое и напредна на чиста позиция сам срещу Арсов като би покрай него за 0:1.

След това и Емил Гъргоров добави второ попадение, след колективна грешка на бранителите на Ботев. При една атака отляво, топката бе подадена на Евгени Йорданов. Той напредна и преди да центрира се подхлъзна и падна в наказателното поле. Успя да задържи топката и в мелето най-съобразителен се оказа Гъргоров, който промуши топката между вратаря Лилчо Арсов и страничната греда - 2:0.

Ботев успя да намали след началото на втората част. В 51-ата минута Дормушали Саидходжа, при контраатака на домакините, бе изведен добре, изпуснат от Валентин Илиев. Саидходжа навлезе в наказателното поле отдясно и би покрай Хмарук за 1:2.

Това даде криле на домакините, които до края на мача създадоха доста опасни положения и имаха голям шанс да изравнят.

Двата бързи гола обаче на Гъргоров и Сакалиев в разстояние на 2 минути потвърдиха успеха на ЦСКА.

В 76-ата минута Христо Янев центрира в наказателното поле отдясно, където бяха трима негови съотборници. Топката не насочена към Сакалиев, но той не я достигна и тя попадна в Хидиуед най-вляво. Вместо да бие, както всички очакваха, Хидиуед напредна и подаде към дузпата, където Гъргоров с шут по земя вкара за 3:1.

Само две минути по-късно, от идентично центриране на Янев към Сакалиев, той този път стори това, което не успя преди минути и вкара топката под гредата на Арсов за 4:1.

Домакините понамалиха щурма, но въпреки това създадоха много опасности пред Хмарук. Най-интересното положение бе 66-ата минута, когато 9. Стефан Костадинов бе изведен сам срещу Хмарук пред наказателното поле. Молдовският страж излезе да го посрещне и успя да овладее топката, но бе напуснал наказателното поле.

Докато реши на кой да подаде, топката му бе отнета и той започна да се бори с футболист на Ботев за нея. След 30 секунди борба и след като Хмарук стигна средата на половината на ЦСКА, той се принуди да фаулира 9. Стефан Костадинов, за да спре атаката на Ботев и успее да се върне в наказателното поле, за което получи и жълт картон.