5. Ив. Донков (Ботев Вр)

• 82мин

ИЗНЕНАДА НА КРЪГА: НОВА ЗАГУБА НА ШАМПИОНА!

4:0 Успех на врачани срещу шампиона

ВРАЦА – 4:0! Такъв разгромен резултат е многозначителен и сам по себе си говори достатъчно красноречиво. Той сочи силата на победителя и слабостта на победения.

Началото на срещата с нищо не подсказваше подобен тъжен край за армейците. Ала в хода на играта домакините наложиха своята воля и гостите щат-нещат бяха принудени да се съобразяват с нея. Ботевци вкараха играта в удобно за тях русло и тя се развиваше тъкмо тъй, както те самите желаеха. А след като още в 7-та минута Богданов вкара красив гол, у домакините се забеляза нов подем. Действията им станаха по-спокойни и уверени, атаките по-смислени, остри и разнообразни. Пред вратата на Филипов бушуваше буря. Младият Богданов имаше успех срещу Василев. Армейците върнаха 7-8 души в своята половина, като напред залагаха на контраатаките, но стрелбата им обикновено бе рядка, далечна и в повечето случаи разсеяна. Пък и при по-точни попадения Петков на вратата бе отличен. Състезателите на ЦСКА въобще попаднаха в блатото на шаблона. Със сложна плетеница от безкрайни къси подавания те се мъчеха да проникнат в близост до вратата на „Ботев“. Но такъв начин на игра не носеше никаква сполука, защото Ангелов, Кошев и Донков бдяха зорко и не допуснаха нито една грешка. Две минути преди края на първото полувреме Пехливанов (6) стреля. Филипов се поколеба за миг и само довкара топката в своята мрежа.

След почивката играта не загуби от своята бързина. Добро бе и качеството и, за което заслугата е повече на врачанските футболисти. Течеше 51 мин., когато Донков изпълни наказателен удар и топката спря в мрежата – 3:0. Това вече беше много за републиканския шампион. Армейците дадоха простор на нервите си и зачестиха с грубостите си (особено Василев, Маринчев и Романов). Осем минути преди края Донков изпълни наказателен удар, Йорданов отби, но притичалият се Богданов съобразително изпрати топката в мрежата и оформи крайния резултат – 4:0.