61. Феребори Доре (Ботев Пд) асистенция - Тодор Неделев

• 90+4мин

8. Тодор Неделев (Ботев Пд) асистенция - Еберт

Срещата започна при ясно време и температура от 23 градуса.

В 6-та минута армейците направиха хубава атака през Соу към Енрике, бразилицът подаде прострелно към Малинов, но Пиргов го изпревари, за да избие топката.

Далечен хубав удар на Атанасов едва не изненада Кайзер, който съумя да избие топката над вратата в 9-та минута.

В 11-та минута Ботев направи първа атака завършлила с далечен неточен удар на Балтанов.

В следващите минути преобладаваше борбата и едва в 24-та минута ЦСКА организира прекрасна атака чрез Малинов, който намери Али Соу в наказателното поле, Пиргов го събори с ръка в гръб, но съдията Ивайло Стоянов подмина 100% дузпа.

В 26-та минута отново Атанасов и отново с далечен удар пробва да изненада Кайзер, но вратарят изби над гредата.

Въпреки огромния брой жълти картони дадени и на двата отбора, имаше моменти като в 27-та минута, когато съдията не даде такъв на Лазар Марин за нарушение в гръб.

В 37-та минута след корнер, Стипица закъсня за топката и Пиргов нанесе с глава опасен удар в аут.

Само след минута ЦСКА организира опасна атака, в която Тиаго даде добър прехвърлящ пас, Соу овладя добре в наказателното поле, но Пиргов притича, за да избие.

В 39-та минута защитник на Ботев върна опасно към Кайзер, а Тиаго за малко не отмъкна топката.

Отново грубо нарушение на Доре бе подминато без жълт картон в 41-та минута.

Подаване на Евандро към Малинов, и удар с глава в аут в 43-та минута.

Второто полувреме започна с твърда игра, борба и много жълти картони, като едва в 57-та минута Блатанов би силно, но много неточно към вратата на армейците.

В 59-та минута, една недадена засада доведе до опасно центриране и Атанасов изпревари Доре при борбата за висока топка и изби в корнер.

В 61-та минута Малинов даде пас към Соу, който би, но Димитров изби в корнер. От него се стигна до разбъркване, а Бодуров би, но топката отново бе избита в корнер.

Само минута по-късно балонен пас бе даден към Соу, който със странична ножица пробва удар, но Кайзер спаси.

Нова атака на армейците след пас на Тиаго към Малинов, който би с глава, но топката бе избита в корнер в 64-та минута.

Две минути по-късно нов удар на Малинов след рикошет излезе в корнер.

Неделев опита опасен удар в 75-та минута малко над вратата.

В 81-та минута отново Неделев би, но точно в Стипица, който спаси.

Нов спестен жълт картон за Терзиев в 82-та минута, показа отново различния критерий при даване на наказателни картони на съдията.

Отличен пас на Неделев в 83-та минута изведе Доре пред Томаш, последваха два финта и гол за Ботев.

В 86-та минута Енрике се освободи отлично в наказателното поле, но би покрай вратата на домакините.

Опасна атака за армейците в 91-та минута, Соу отправи силен удар във вратаря, а Смоленски опита далечен удар, много над вратата.

След пас на Еберт, Неделев финтира Томаш и с прецизен удар оформи крайния резултат 2:0 в 94-та минута.