• сл.кр.

7. Йоханес Хардарсон (Гронинген)

• сл.кр.

8. Велизар Димитров (ЦСКА)

Преди мача: на стадиона има около 150 българи, предимно емигранти, дошли от всички Канарски острови да подкрепят играта на българския шампион. Българите развяват червени и трибагрени флагчета от трибуните на кокетния малък стадион в Тенерифе. Те отбелязват появата на Христо Стоичков сред гостите на мача с бурни аплодисменти

Начало на мача: Грьонинген започва играта от центъра

3-а мин. - първа атака за българите: Емил Гъргоров центрира отляво в наказателното поле към Муджири, но защитник на холандците избива топката напред с глава

5-а мин. - първи удар на Жоао Карлос към вратата на холандците, топката е отбита от вратаря Ламберс

9-а мин. - пробив на 8.Туутерн по лявото крило към нашата врата, но защитник на армейците предотвратява опасността и избива топката

13-а мин. - Георги Антонов нахлува опасно отдясно в наказателното поле и опитва центриране към струпалите се там играчи в червено, но противников играч успява да надскочи всички и избива с глава топката в корнер

15-а мин. - опасно положение и пред нашата врата, създадено от Ламперл, който се озовава сам срещу Хмарук, пробва да го прехвърли, но заедно с него прехвърля и вратата

17-а мин. - Брито се преборва и отнема топката, центрира в наказателното поле на холандците, но там топката е избита напред от 2.Елсхот

20-а мин. - Алтин Хаджи нахлува по левия фланг в половината на притивника, преминава с топката около 30 метра и центрира към Гъргоров, а той от точката на дузпата отправя удар към вратата на Ламберс, минал на сантиметри от лявата греда

31-а мин. - пас на Хаджи отляво към Светльо Петров, който се намира на дъгата на наказателното поле, Петров отправя силен шут към вратата на противника ни, но топката преминава на 20-на сантиметра от левия страничен стълб

34-а мин. - ГОООЛ! 1:0 за армейците!! Голмайстор е капитанът ни Георги Антонов! Хаджи успява да поведе топката по левия фланг към центъра, подава към Брито, който с точен извеждащ пас намира включилия се в атаката Георги Антонов, капитанът ни с елегантен финт елиминира вратаря на холандците и неспасяемо вкарва топката в мрежата

38-а мин. - дълъг пас отляво на Бадема към Брито, който добре овладява топката по десния фланг и отправя много силен шут към вратата на холандците, но топката преминава на сантиметри от напречната греда

40-а мин. - сериозна заплаха за червените. 6.Пол Матис центрира отляво към 10.Миле Кръстев, последният отправя опасен удар с глава към нашата врата, но топката е избита в корнер

42-а мин. - червените грешат при изнасянето на топката и 7.Йоханес Хардарсон я овладява на 3-4 метра пред дъгата на наказателното поле, отправя силен фронтален удар, топката за късмет преминава над гредата

45-а мин. - край на първо полувреме

Начало на второ полувреме - има промени в стартовите състави на двата отбора. За армейците: на мястото на 2.Георги Антонов влиза в игра 30.Йордан Тодоров и на 3.Йордан Върбанов влиза 8.Велизар Димитров. За холандците: на мястото на 11.Ролф Ланперл влиза 15.Бриан Пинас

49-а мин. - Гъргоров пробива отдясно, след което се устремява към центъра на нападението, от дъгата на наказателното поле отправя силен шут към вратата, но топката рикушира в крака на противников защитник

52-а мин. - центриране на холандците от фаул на 3.Шонмакерс, който стреля с глава коварно към нашата врата, топката преминава на метър от десния страничен стълб

54-а мин. - Велизар Димитров нахлува вляво от дъгата на наказателното поле, където е избутан грубо от защитник на Грьонинген, но съдията не отбелязва нищо

55-а мин. - нова смяна за армейците: вратарят ни 31.Евгени Хмарук е заменен от 22.Генко Славов

61-а мин. - две смени за холандците: на мястото на 6.Пол Матис влиза 12. Рей Франкел и на мястото на 10.Миле Кръстев влиза 14.Мартин Дрент

65-а мин. - влезлия през втората част на мача 15.Пинас е повален от Ибрахима Гай на метър пред дъгата на нашето наказателно поле. Грьонинген изпълняват пряк свободен удар, топката прелита на половин метър от левия страничен стълб на нашата врата

66-а мин. - нова смяна в състава на армейците 19.Евгени Йорданов излиза от игра, а на негово място влиза 24.Костадин Хазуров

73-а мин. - далечен удар на Светослав Петров профучава в опасна близост до вратата на Ламберс

75-а мин. - пета поредна смяна при армейците: излиза 20.Жоао Паоло Брито, на негово място влиза 18.Петър Станев

87-а мин. - Йордан Тодоров е принуден да спре на голлинията топката с ръка, за да предотврати сигурен гол. Съдията отсъжда дузпа и показва ЧК на Тодоров

88-а мин. - 1:1 - изравнителен гол за Грьонинген, капитанът Курт Елсшот изпълнява точно отсъдената дузпа и вкарва

90-а мин. - 1:2 Мартин Дрент прострелва Славов след центриране и така дава преднина на холандците

90-а мин. - край на мача

По регламент, независимо от крайния резултат на срещата след изтичането на 90-те минути ще бъдат изпълнени и дузпи

Изпълнение на дузпи:

Първи дузпи:

0:1 - първо бият Грьонинген и Крис де Вите бележи

1:1 - Жоао Карлос изравнява резултата с удар в долния десен ъгъл

Втори дузпи:

- за Грьонинген 3.Шонмакерс, който праща топката в гредата - няма гол!

2:1 за ЦСКА - Светослав Петров бележи от втората дузпа за армейците!

Трети дузпи:

2:2 - капитанът 2.Елсшот застава зад топката бележи, топката влиза в мрежата след удар в дясната греда

3:2 - Емил Гъргоров изпълнява успешно третата дузпа за ЦСКА!

Четвърти дузпи:

3:3 - 7.Хардарсон е точен за Грьонинген

4:3 за ЦСКА - Велизар Димитров вкарва четвъртата дузпа за армейците!

Пети дузпи:

- футболистът на Грьонинген се засилва, но изпуска и така ЦСКА печели с 4:3 дузпите!