• 50мин

Кирил Богданов (Чавдар)

• 63мин

Евтимов (Славия 45)

Играта започна вихрено чавдарци проведоха няколко бързи нападения, които смутиха бялата отбрана. В резултат на това

ОЩЕ НА 5 МИН. РЕЗУЛТАТЪТ БЕ 2:0 ЗА „ЧАВДАР“.

Напорът на „небесно-сините“ продължи до 19 мин. на полувремето, когата славистите изнесоха играта. Един фаул на около 25 м. от вратата бе бит великолепно от Иванов и резултатът стана 2:1. Това даде импулс на белите, които взеха инициа тивата в ръцете си. При едно нападение Николов даде много удобна тогка на Стоянов, последният остана сам пред вратата, но би вън. В 21 мин. Николов напредна сам и от 10 м би силен удар в горната греда. Силен нисък удар на Евтимов бе спасен с отличен плонж от Василев. До края играта бе бърза и интересна въгреки и без връзка. Славистите напираха като напредванията им ставаха изключително чрез бързия Евтимов.

След почивката „Славия 45“ излезе без Николов. В третата минута след центъра заради груби прояви бяха отстранени Пачеджиев от „Чадар“ и Иванов от „Славия 45“. Белите останаха с 9 души, а „Чавдар“ с 10. В 5 мин. върналият се назад Евтимов се опита да лъже, Богданов му отне топката и би, Антонов отби. Следва втори удар на Богданов, който прати топката в мрежата. Чавдарци установиха надиощие, като биха два корнера. Ангелов прати силен удар в дирека. „Славия“ отново изнася играта и на свой ред не успя ва да използува два корнера. В 18 мин. Евтимов излъгва Петров и подкарва, последният се хвърля в краката му, за да го спъне, но не успява и Майцата намалява резултата, след като излъгва и вратаря на чавдарци.. До края белите имат инициа тивата, но резултатът остава непроменен.

Футболният съдия Таков направи няколко грешки и се показа изобщо неподготвен за такова състезание.