9. Преслав Йорданов (ЦСКА)

• 86мин

• 90мин

7. Момчил Цветанов (ЦСКА)

ЦСКА​ срещна доста трудности срещу „Созопол", но успя да си проправи път към полуфиналите за Купата на България за първи път от 2011 г.

Лидерът в Югозападната В група постигна убедителна победа с 3:0 срещу петия в Б група, но успехът не дойде лесно и беше постигнат след 78-ата минута с две попадния на Преслав Йорданов и едно на Момчил Цветанов.

ЦСКА е единственият отбор извън А група, който достигна до финалната четворка в турнира. Останалите претенденти за трофея са „Литекс", „Монтана“ и „Берое“. Жребият за полуфиналите ще се тегли във вторник, 15 декември, от 11.00 часа.

На стадион „Българска армия“ ЦСКА доминираше, но изпитваше проблеми срещу твърдата игра на гостите от „Созопол“. Червените владееха топката през по-голямата част от мача, но им беше трудно да пробият дълбоко прибраната отбрана на съперника.

Йордан Йорданов имаше страхотна възможност да улесни двубоя за ЦСКА в 11-ата минута. Той обаче стреля неточно с глава от точката за изпълнение на дузпа след хубав пробив и центриране на Момчил Цветанов.

Това се оказа единствената стопроцентова възможност за домакините през първото полувреме. Те няколко пъти създадоха напрежение пред вратата на Свилен Нотев, но без да затруднява сериозно вратаря на „Созопол“.

ЦСКА можеше да поведе веднага след подновяването на играта, но гредата спаси гостите. Борис Галчев се измъкна чудесно отдясно и центрира към Преслав Йорданов, който засече топката на близката греда. Тя обаче срещна страничния стълб.

В следващите минути червените изпълниха поредица корнери, но те не доведоха до нови положения пред Нотев, тъй като защитниците пред него блокираха всички опити за удар.

"Созопол“ търпеливо изчакваше своя шанс и успя да стигне до две възможности. В 72-ата минута Васил Калоянов стреля с глава след центриране от лявото крило на Иван Стоев, но топката премина над гредата.

Три минути по-късно Илия Капитанов излезе на позиция за стрелба след грешка на Виктор Райчев, но последвалият удар не беше точен.

Точно когато „Созопол“ създаде впечатление, че може да излъже ЦСКА, лидерът в Югозападната В група поведе. Самир Аяс, който беше сред кандидатите за смяна, задържа между няколко противникови играчи и пусна отлично извеждащо подаване към Преслав Йорданов, който овладя и насочи топката в обратния ъгъл.

Четири минути по-късно голмайсторът на червените реши мача с втори гол, след като се разписа с глава след центриране от корнер на Галчев.

В шестата минута на добавеното време Аясс събра няколко играчи около себе си и изведе зад защитата Цветанов, който технично пусна топката покрай Свилен Нотев, за да оформи крайния резултат.

ЦСКА приключа есенния полусезон с 23 победи от 23 мача - седем за Купата на България и 16 в Югозападната „В“ група. В тези срещу съставът на Христо Янев допусна само три гола и записа 20 сухи мрежи.