Турнир: Първа софийска дивизия 1933/34 (4-ти кръг)

• 45мин

неизвестен (АС 23)

• 90мин

АС23 бие Шипка с 2:1 (1:1)

Тимът на АС23 предприема редица добре замислени нападателни инициативи на които шипченци дават достоен отпор и всеки удобен случай умело използуват за бързи контранападения.Първите впечатления за надмощието с в полза на АС23. това, обаче, не пречи Шипка да отбележи първият гол. Към 7-та минута при пълно нападение на Шипка дясното крило дава отличен  паралелен на аутлинията пас, който лявото крило В.Стефанов превръща в гол, полжението, което заема Стефанов при
получаването на тази великолепна топка, наблюдавано от към центъра на трибуната дава известни основания да се подозира офсайд. В този смисъл капитанът на АС23  Йото Дермонски направи своите възражения, но реферът потвърди редовността на гола.Играта продължи при изгоден аванс за Шипка. Нападателите на АС23 постепенно установяват резко изпъкващето си превъзходство и често продължително обсаждат гола на Шипка, чийто вратар прояви високи качества на хладнокръвен, смел и разумен голкипър. В тази интересна и форсирана от страна на АС23 борба, националът Ангеловъ и крилото му Колев изпъкнаха като отлични нападатели.АС23 изпусна няколко крайно
моменти за голове. Това се дължи предимно на неустойчивостта при хлъзгавия терен и прибързаниге далечни удари. До края на полувремето нападенията на Шипка са откъслечни инна време парирани.АС23 непрекъснатото засилва напора си и след десетки неудачи в началото на 45-та минута успява да изравни резултата. 1:1
Публиката не посреща охотно този гол.
Реферът удължава полувремето с 90 секунди. Вгорото полувреме започва с повишена амбиция в Шипченци, които още впървата минута нападат гола на Дермонски. Той е принуден крайно рисковано да плонжира в началото на полувремето е в ръцете на „Шипка“. АС23 възвръща хегемонията си от първото полувреме едва към 30-та минута. Един отлично бит от Анге-
лов наказателен удар се отбива от десния дирек на Шипка, по някакъв каприз на играта
АС23 завършва и това полувреме с гол в предпоследната минута, отбелязан след много сполучливо издигнат ъглов удар от лявото крило. Мачът завършва при 2:1 за АС 23.
Играта
Тимътъ на АС23, както отбелязахме в броя си преди мача се оказа много подготвен, предимно в нападателната линия, Ангелов и
Тодоровъ бяха отлични. Хафбековете са посредствени. Крайният дефанс бе добър. Шипка даде може би най-добрата си игра от този сезон, но необходима е по-голяма връзка между форуарди и хафбекове, а също тъй и повече съобразителност при разпределяне на играта от страна на центрфаруарда.Бекът Трънкаров бе отличен а голкипъра Йонов може да бъде наречен героя на мача. Реферът г. Ради Атанасов бе твърде неточен и не самоуверен в много важни моменти, с подобно ръководство на играта при недисциплинирани тимове надали мача би завършил така както повелява дисциплината и добрия тон на спорта,