Евден Каменов (ЦСКА „Ч. знаме“) асистенция - Димитър Якимов

• 74мин

Евден Каменов (ЦСКА „Ч. знаме“)

0:3 Безапелационна победа на армейците

РУСЕ. Да спечелиш на чужд терен и то с 3:0 – това не се случва често в нашия футбол. Червенознаменци го сториха срещу „Дунав“ и то по категоричен начин. Те хладнокръвно отразиха начални бурни, но неефикасни атаки на домакините, а след това на свой ред започнаха да дебнат ония моменти, които да им разкрият възможности за изненадваща контраатака и реализиране на очевидното техническо преимущество. В 31 мин. Никодимов се възползува от грешка на Илиев и със страхотен удар откри резултата.

След почивката Якимов изведе отлично в коридор Цанев – 2:0. Идентично бе положението и при третия гол – отново пас на Якимов в коридор, но този път Каменов изскочи напред и реализира – 3:0.

Армейците оставиха много добро впечатление с играта си и заслужиха поздравите на зрителите. А „Дунав“ отново разочарова. Липсва синхронизация и острота в действията. Може би причина за това са и контузиите на редица състезатели, като Разсолков, Минчев (извън строя), Сюлейманов, Илиев. Във всеки случай играта на русенските футболисти бе под всякаква критика, слабо игра и Йорданов – познатия щурмовак и голмайстор на своя отбор.

В този мач цифрата 3 се отнася не само за вкараните голове, а и ... за отстранените състезатели: Цанев и Добчев в 67 мин. и Каменов в 74 мин. Това може би ще учуди някого, тъй като общо взето двубоят бе на моменти твърд, но коректен и спортсменски.

След мача запитахме съдията за наложените от него наказания и той ни отговори следното: „Отсраних Цанев и Добчев за размяна на грубости: Цанев ощипа Добчев, а последният отвърна с юмрук. Що се отнася до Каменов – на няколко пъти предупредих състезателите и капитаните на двата отбора да не разиграват топката след мой сигнал и изрично им съобщих, че първият състезател, който не спази това, ще бъде отстранен. Това бе Каменов“...