• 73мин

34. Гардар Гунльойсон (ЦСКА)

• 86мин

Иван Караджов (Калиакра)

Шампионът на България ЦСКА гостува в Каварна на Калиакра за контролна среща, която спечели с 2:1. Головете за футболистите на Димитър Пенев бяха дело на Ели Маркес и Гардар Гунлаугсон. За пореден път се повтори сценария в проверките след като четири минути преди края Караджов от домакините оформи крайното 2:1. В три от предишните си пет контролни мача ЦСКА спечели с 2:1, като нашите повеждаха с 2:0 във всеки един от случайте.

Първото полувреме предложи по-ниско темпо на игра, като ЦСКА имаше възможности да открие резултата. Пропуски направиха Херман Пиетробон, Николай Чипев и Ели Маркес. В 42-ата минута Кабиру Алауса изведе Херман Пиетробон в чиста позиция, но той прати топката в ръцете на вратаря Добрев. Това бе и най-доброто положение за първата част.

Вторите 45 минути предложиха значително по динамичен и интересен футбол. Домакините от Калиакра започнаха активно, но в 54-ата минута резервата Гардар Гунлаугсон намери Ели Маркес в чиста позиция и той откри резултата. След гола отново предимството бе на страната на Калиакра. Няколко пробива по крилата опитаха играчите на Радостин Трифонов, но защитата на армеците ръководена от Кристиян Узунов и Павел Виданов се справи. Така се стигна до 73-ата минута, когато след корнер Гунлаугсон отбеляза втори гол за ЦСКА. Три минути след това Гардар прати топката в страничната греда на противника, а при добавката Пиетробон не бе точен. В 80-ата минута Пиетробон намери Чипев в добра позиция, но неговият удар от движение мина встрани от вратата. Четири минути преди края на мача Караджов от Калиакра бе оставен сам и оформи крайното 2:1 в полза на ЦСКА.