Динко Дерменджиев (Ботев Пд)

• 67мин

Никола Иванов (Ботев Пд)

Вратарят на „канарчетата“ отби всички атаки

ПЛОВДИВ. И двата отбора заслужават висока оценка за показаното от тях. Навсякъде по терена вода, нито сантиметър сухо място... Отгоре на всичко се лееше непрекъснато дъжд. Трудно се обработваше топката, трудно можеше да се организира нещо по-смислено. В замяна на това непрекъснати двубои определяха правото на един или друг състезател да владее поне за миг топката.

„Жълтите“ играеха сплотено, търсиха пътища към вратата, напираха, отбраняваха се и използуваха грешките на противниковата защитна линия. Този плюс за „Ботев“ беше минус за отбора на столичани.

Треньорът на ЦСКА „Ч. знаме“ М. Манолов с право се ядосваше на пасивността на вратаря Найденов при отбелязването на първия гол. Още по-груба бе втората грешка – Йорданов, Гаганелов и Василев просто не се разбраха; тогава Иванов грабна изоставената топка и „наказа“ виновниците. Това беше в 67-та минута.

Дойде ред червенознаменци да диктуват, да атакуват продължително без отдих. Страшни удари се изсипаха върху вратата на пловдивчанина Найденов. Редуваха се Якимов, Колев и Цанев. Те получиха подкрепата и на Станков и Пенев. Но Найденов ловеше и отбиваше последователните им точни и силни удари. Тези трудни за домакините минути бяха най-динамичните. Успехите на вратаря продължиха до последните минути, когато един удар на Цанев, произведен от задна ножица от 7-8 метра, бе отбит с красив плонж. Така завърши тежкият двубой. Червенознаменци не успяха да се реабилитират за тежката загуба от турнира за купата на Съветската армия.