• 72мин

8. Стефан Георгиев (Левски)

Левски пободи АС 23 с 2:0 (1:0)

Играта
Със  започването АС23 влиза в нападение чрез Туджаров и няколко минути се задържа пред гола на синит. Л. прави опити да се свърже; едно подаване напред завършва със силен удар на Пешев. Христов е в критично положение и прави умишлен корнер. след борба пред гола Ангеловъ праща с глава над гредата.Два пробива на Панчев; низкия удар е в Дермонски. Левски има надмощие и задържа играта напред. В 15 мин. Пешев и Панчев разменят топката. Пешев прибегва зад бековет и от съмнително положение оф сайд бие диагонално 1:0 за Левски. Л. продължава безспирно атакит. Дермонски излиза, но пада и Габровски забавя на праздна врата. АС23 се окопитва за малко. Пешевъ дриблира, но бие неточно- Георгиев и Жеков последователно закъсноват с удара, пренасяне пред гола на Л. кара Тодоров да даде удар с гръб към вратата в аут. Мазников е несигурен в хващането и едно повтаряне от Булашев е с труд покрито. Веднага Лозанов остава сам, но бие високо. Комбинация Жеков— Пешев — Панчев завършва с удар волей над гола, Тодоров „обръща“ високо, следва веднага интересно нападение на АС23 отдясно. Панчев напредва и печели корнер, след който Ефремов играе като
форуард, Булашев прави опит да прехвърли, но праща топката в ръката на Николов. Корнер за АС23 създава борба пред гола; АС23 има надмощие. Булашев предава на Тодоров, който от въздуха бие неточно. Минута преди хафтайма Лозанов отпраща типичния си тежък удар, отбит от Дермонски с юмруци. Във второто полувреме Зафиров
и Мишков разменятъ постовете си. Нападение отляво завършва с корнер за А.С. 23. Георгиев бие силно в Дермонски. Един пробив на Ангелов създава неразбирателство в крайната отбрана и ударът в гола е случайно отклонен от Мазников. Поради оф-сййд Л. проваля една атака. АС23 засилва нападенията; последователно Ангелов и Тодоров пропущат. Едно отлично подаване поставя Георгиев в чудесна позиция на 5 м., но е маркиран. Левски е в отбрана, докато Габровски успява да пренесе. На два пъти Пешев доближава ударът е слаб с дрибъл
Пешев стига вратата, дава успоредно и Лозанов бие в Дермонски, който миг преди това е вън от гола. В 27 мин. Георгиев и Лозанов напредват; на праздно поле Георгиев достига пеналти линията и бие неспасяемо 2:0 за Левски. За кратко време Л. напада. Един прав удар на Бушев е лошо измерен от Николов, който с глава едва не прави гол в своята врата и кара Мазников да плонжира. АС23 затвърдява надмощието си. Тодоров праща низък удар вън. В самия край Пешевъ приема и бие страшен шут от 5 м„ но Дермонски великолепно отбива. АС 23 контестира мача.Управлението на АС23 ще контестира мача днес б т. м. Причините са, че първият гсл е направен от Положение Офсаид; че не са свирени две дузпи и въобще за слабсто ръководство от рефера, което се отдава не на качествата на рефера, а на неговото смущение