Иван Колев (АС 23)

• 77мин

неизвестен (Левски)

АС 23​ — Левски 3:2 (2:1)

В събота след обяд на игрище Славия се състоя големият интересен мач за първенство АС23 — Левски. Няма съмнение, че този мач е един от най-вйжните и големи през сезона. И на този мач се подчерта апатията на публиката, която очевидно след испанската и букурещки поражения е изгубила вкус и желание да гледа футболни
мачове. Това преди всичко се отразява на приходите на клубовете, независимо от факта, че футбола е загубил много свои привърженици и любители. На този факт не може да се полегледне освен със загриженост. след Испания и Букурещ мачовете на I дивизия се посещават от публика на брой от 500 до 2000 души. На мача АС23 — Левски имаше едва 1500—1600 души!
На този мач АС23 изтръгна една ценна победа, макар по развитието на играта резултата не трябваше да бъде друг освен равен: И ако има нещо което да оправдава АС23 за победата, то е изисканата и красива игра която той даде между 15-та минута и края на първото полувреме. Почти през цялото второ полувреме Левски имаше надмощие, но той не успя да даде игра, която да напомня за оня футбол, с който се гордеехме преди време. Очевидно е, че играта на Левски е изгубила много от предишните проявления и сега у тима му виждаме само един устрем към правене голове, без онази подготовка, която дава хйрактера на модерен футбол. И ако Левски има успехи, до голяма степен те се дължат на хафбековата линия. АС23 завчера проблесна с хубавата си и смислена игра сано за времето.При наличността на треньор, би било наисиина печално, ако у този тим  не видим прогрес. Но и АС 23 често изпада до нивото на ония които имагт треньор, а това не е обяснимо. Първото полувреме се разпреда така: 15 минути надмощие на Левски, 25 минути надмощие на АС23 и 5 мунути равна игра. В 7-та минута АС 23 откри резултата чрез център- нападател, си Владко Тодоровъ, а в 25-та минута Лозанов, чрез пробиват отбраната на АС23 дава изравнителни гол. В 32-та минута АС 23 бележи втория гол при една суматоха пред
вратата на Левски. Във второто полувреме Левски скоро добива надмощие, но усилията
му да изравни остават напразни,АС23 извършва добри, но отнъдани нападения.
В 25-та минута АС е в нападения. Л- инсайд Колев праща не очаквано силен висок шут от 19 метра и Мазников пропуска топката, която минава между ръцете му. при 3:1 за АС23 победата се очертава в негова полза. Левски отново напира и извърши множество нападения, но отбраната АС23 ги отбива с голяма острожност. Към 32-та минута д. бек ти АС23 в пеналти маркира грубо Панчев и рефере г. Стоянов дава дузпа, от която Левски печели втори гол — 3:2