• 55мин

• 62мин

8. Никола Цанев (ЦСКА „Ч. знаме“)

3:4 ДИНАМИКА, МЪЖЕСТВО (И НЕПРИЯТНИ СЦЕНИ)

Може ли телевизията да предаде цялата динамика на този двубой? Малко повече дисциплина у играчите, малко повече внимание и хладнокръвие у съдията - и мачът несъмнено щеше да бъде поставен на пъвото място в досегашните игри. Да бъдем по-конкретни. Недопустимо е състезателите така да се заяждат помежду си или на тумби да оспорват решецията на съдията, а той да бъде безсиден няколко минути да въведе ред. М. Чуков не съгласува действията си с помощниците и от това свирката му в някои случаи прозвуча фалшиво или неоснователно замълча.

Останалото бе едно мъжествено стълкновение, в което бяха извадени на показ редица вълнуващи черти на футболната игра. Темпото бе високо! И двата отбора го поддържаха. На тая плоскост ЦСКА „Червено знаме“ се чувствуваше по-сигурен. И правилно не се отказваше от тази динамика, защото в по-спокойни води би загубил много от своите преимущества в бързината и издръжливостта. Нали в Локомотив (Пд) има играчи на възраст, за които високото темпо е бреме!...

На стадиона тържествуваше нападателния стил! Топката се устремяваше към едната и другата врата, като градушка валяха удари, голове... Включвайки играчи от втора и трета позиция, отборите оголваха зони, излагаха на риск своя тил, но в това можеше да се види и импониращата смелост да се върви напред с цената ва жертви. Съвсем естествено се стигна и до обрати в надмощието и в резултата, които още повече накаляваха атмосферата.

Блеснаха индивидуални акции. В редовете на пловдивчани се разпореждаше Бонев. Той тичаше като развързан дявол, прекосяваше с ловки слаломи противниковата защита, съборен бе непозволено и реализира хубаво дузпа. С мъдри ходове изпъкнаха Анков, Илиев, Паунов. В лагера на противника също имаше добри единици. Пенев спря много атаки, Якимов пак бе диригент от класа. Жеков - сякаш създаден да прави голове в най-трудни обстоятелства. Имаше ли слабости? Локомотив (Пд) нямаше сигурен вратар. Г. Василев се отскубваше от Гаганелов, но ударите му бяха неточни, често изпалаше в засада. Краката на Кънчев и Бекяров понатежаваха от умора. ЦСКА „Червено знаме“ през втората част изпадна в шок и за две минути позволи резултатът от 3:1 да стане 3:3. Ала общо взето армейският отбор превишаваше в колективната сила, в тактическата постройка. У домакините атаката често се свеждаше до един (Бонев), у армейците - ударът идваше от няколко страни.

ДИМИТЪР ПОПДИМИТРОВ

ВИТРИНА НА МАЧА

ЛОКОМОТИВ (Пд)                                                          ЦСКА Ч. ЗНАМЕ

20 (13)                               УДАРИ                                    13 (8)

13 (9)                        от нак.поле                                       9 (6)

7 (4)                             вън от нак. поле                            4 (2)

8 (5)                               във вратата                                  6 (4)

8 (6)                              извън вратата                               4 (3)

4 (2)                                 пресечени                                  3 (1)

6 (4)                               КОРНЕРИ                                   4 (4)

14 (7)                                 ЗАСАДИ                                  3 (1)

16 (10)                              НАРУШЕНИЯ                         16 (10)