• 34мин

9. Асен Букарев (ЦСКА)

• 82мин

21. Мичо Вранеш (ЦСКА)

Италианският треньор на ЦСКА Енрико Катуци се върна с победа начело на отбора вчера, след като червените спечелиха с разгромния резултат 4:1 срещу „Локомотив“ (Сф) на стадиона в „Надежда“.

Заради необичайно слабата игра на отбраната и вратаря на „Локомотив“ доста привърженици на железничарския тим заподозряха нещо нередно и скандираха „Продажници!“ и „Оставка!“. Това стана половин час след началото на двубоя, когато ЦСКА вече бе вкарал три гола. При първия вратарят Станев изтърва наивно топката в краката на Букарев, той центрира към Манчев и нападателят направи 1:0. Дончо Донев върна надеждите на локомотивци с рядко красив гол от воле малко по-късно. Слабата отбрана на „Локомотив“ и добре организираната игра на ЦСКА обаче предопределиха крайния победител. В 31-ата минута при опит за центриране на Методи Деянов топката мина през няколко защитника в червено-черни екипи, които проявиха учудваща пасивност, и спря в мрежата на Станев за 2:1. Две минути по-късно защитникът на „Локомотив“ Владимир Йонков направи поредния подарък на ЦСКА, като върна топката в собственото си наказателно поле. Там я овладя Букарев и я прати във вратата на съперника - 3:1. До края мачът мина към протоколно доиграване, а Мичо Вранеш, от фаул, вкара четвъртия гол с удар от 20 метра.