Евден Каменов (Мл. гвардия)

• 88мин

Василев (Мл. гвардия) асистенция - Алексиев

Топката слушаше домакините...

СЛИВЕН. В началото домакините бяха смутени. В 20 мин. при една сполучлива комбинация Цанев бе изведен в удобна позиция и откри – 1:0 за ЦСКА „Червено знаме“. След гола последва нова нападение на гостите и Якимов стреля отблизо, но Симеонов отби. Постепенно младогвардейците преодоляха смущението си, а след почивката заиграха безпогрешно. Василев бе неудържим! В 59 мин. при едно разбъркване пред вратата на гостите, той намери пролука и изравни – 1:1. След този гол топката като че ли слушаше само домакините. В 77 мин. Каменов стреля силно от 30 м – 2:1 за „Мл. гвардия“. Червнознаменци бяха дезорганизирани. В последните минути Василев получи в коридор топка от Алексиев, напредна и би точно покрай Найденов – 3:1.

Съдията Ив. Робев ръководи прецизно и безпристрастно и бе аплодиран от публиката още при 1:0 за ЦСКА „Ч. знаме“.