• 86мин

9. Мирослав Антонов (Монтана)

На стадиона в Монтана има около 5000 зрители, традиционна духова музика за този край. Армейците ще играят за пръв път с новите си сиво-черни екипи

Начало: домакините започват от центъра и нападат наляво от централната трибуна

5-а мин. - на недобрия терен в Монтана се играе началото на мача предимно в центъра, с ожесточена борба за всяка топка

6-а мин. - добро взаимодействие между Велизар Димитров и Гийом, последният е изведен в наказателното поле и овладява топката, но миг преди удара, тя е изчистена в корнер. След изпълнението, в последвалото разбъркване, топката е изчистена от домакините

9-а мин. - отново Гийом е изведен отляво и отправя удар в тялото на вратаря, той изпуска топката, която е в точката на дузпата, но Величков успява да поправи грешката си при опита на притичалия Трика

16-а мин. - атака на ЦСКА по лявата линия. Юруков центрира към Бранеков, той вместо да бие, сваля към Гийом, защитник на домакините изчиства

17-а мин. - при грешка в защитата на домакините, Трика влиза на скорост и отправя много силен, но неточен удар към вратата, топката излита в аут

23-а мин. - много добро центриране намира Гийом в удобна позиция в наказателнот ополе, но отново миг преди неговия удар, топката излита в корнер. Следва изпълнението, в последвалото разбъркване, топката е изчистена от домакините

29-а мин. - добро центриране на ЦСКА в наказателното поле, вратарят боксира топката, тя се връща и намира Георги Илиев, но ударът му минава над напречната греда

36-а мин. - в последните 7 минути се води малко нервна битка за топката в центъра на терена, без рискови положение, но с няколко груби фаула и от двата тима

40-а мин. - фрапантна грешка на рефера, след като при добър пробив на Тиаго между трима от домакините в наказателното поле, той е хванат за фланелката, но вместо да свири дузпа, съдията отбелязва аут, което взривява трибуните с червените фенове

44-а мин. - първо по-сериозно положение за домакините в мача: 10. Георги Георгиев получава по дясното крило удобно топка и опитва прехвърлящ удар, но не успява

45-а мин. - 1 минута добавено време

45+1 мин. - край на първо полувреме на мача

Преди началото на второ полувреме, на стадиона в Монтана бе отбелязана с едноминутно мълчание кончината на бившия треньор на ЦСКА сеньор Енрико Катуци, за което ви информирахме вчера.

Начало на второ полувреме - няма промени в отборите

49-а мин. - добро центиране от корнер, топката намира Бранеков, който стреля, но защитник на домакините успява да отбие силата на удара и вратарят лови

55-а мин. - фаул за армейците на около 20 метра отляво на наказателното поле, изпълнява Трика, но центрира недобре и топката е в аут

57-а мин. - ГООООЛ за ЦСКА!! 20.Йордан Юруков открива резултата в мача! Велизар Димитров центрира отдясно с дълъг пас към далечната греда, намира Юруков непокрит, където той засича топката и реализира първия гол в мача

57-а мин. - първа смяна при домакините: излиза 17.Владимир Станчев, в игра влиза 15.Юлиян Найденов

59-а мин. - осезаем подем в играта на армейците след отбелязването на гола, Трика комбинира с Якирович и го извежда в добра позиция, той стреля, но вратарят спасява. Само минута след това, Георги Илиев за малко не реализира и второ попадение

64-а мин. - при сблъсъци на терена, двама от домакините са контузени и се налага оказване на медицинска помощ: в борба за топката Пиргов удря в главата играч на домакините, по същото време влезлият току-що 15.Найденов пък се сблъсква със защитник от ЦСКА и отново е контузен

68-а мин. - удар на Трика от фаул е неточен и минава покрай вратата. В същата минута 20. Николай Боянов от домакините получава ЖК за реплика

69-а мин. - Велизар Димитров при пробив отдясно е фаулиран близо до аутлинията, следва триково подаване по земя, отново Димитров опитва да стреля във вратата, но стражът на Монтана лови сред меллето от играчи

74-а мин. - опасен удар на 15.Юлиян Найденов от Монтана минава над горната греда на Пиргов

76-а мин. - първа смяна в отбора на ЦСКА: излиза 6.Сергей Якирович, в игра влиза 26.Николай Чипев

78-а мин. - Велизар Димитров комбинира с Гийом и е изведен добре от него в наказателното поле, отправя удар от много малък ъгъл, но в тялото на вратаря

80-а мин. - 0:2 за ЦСКА!!!! Трика! Изведен отляво след пас отдълбочина, Трика спира и финтира защитник на домакините, като отбелязва в ниския ъгъл на вратата второто попадение в мача

82-а мин. - втора смяна за домакините: излиза 20. Боянов, влиза 14. Николай Михайлов

83-а мин. - трета последзна смяна в Монтана: излиза 10. Георги Георгиев, влиза 19. Милен Заков

85-а мин.- втора смяна при армейците: излиза 27. Тиаго Силва, влиза 4. Франциско Мартос

86-а мин. - дузпа за Монтана поради удар на топката в тялото на Вальо Илиев. 9. Мирослав Антонов реализира от дузпа за 1:2

90-а мин. - дабечен и слаб удар на Велизар Димитров - вратарят лови. След гола си, домакините засилват темпото

90-а мин. - 2 минути добавено време

90+1 мин. - последна смяна при червените: излиза 11. Гийом Да Зади, влиза 28. Александру Пицурка

90+2 мин. - край на мача. ЦСКА продължава в битката за купата на България!