11. Вучко Йорданов (АС 23)

9. Дюбоа (Ница) асистенция - Склави

Напуснал без смяна

2. Тома Янакиев (АС 23)

След мача миналата неделя в Антиб, комбинирания тим на АС 23 игра втори мач в четвъртък в Ница,срещу месния сборен тим, поради карнавалната седмица трибуните на игрището бяха изпълнени с народ. Интересът към гостуващия тим беше повишен и от  равния резултат,който с отлична игра нашите  дадоха в Антиб.Умората от дългия път и от  играния при тежки условия първи мач дадоха отражения.Резултатът в Ница е 1:1.И тук нашите показаха добра, свързана игра.Много изгодни положения бяха пропуснати,които биха ни дали възможност   да излезем с по-добра чест и от тая, втора по ред среща в южна Франция.

Френският вестник „Екрерьор де Нис, който излиза в Ница, пише следното за мача на АС23 срещу О. Г. Ница, игран в четвъртък, 13 т- м.Делничният ден бe привлекал малобройна публика на вчерашчия мач между О. Г. Ница и сборния тим на България, който се състоя на стадиона „Сен Морис“.Двата, тима излязоха в  следните състави България: Дермонски, Янакиев, и Аначков; Бушев, Икономов и Каменски; Стайков, Ангелов(капитан), Тодоров,Аструг и Йорданов,липсваше център -хафбека Байкушев, контузен в неделя в Антиб.
О Г. Ница:. Шезас (капитан), Шулцендорф, Кудърна; Шуберт, Мудри и Галант,; Марино, Склави, Дюбоа, Жерен и Грание. Както в  Антиб, бългерите показаха още от  началото доказателства за бърза и устремна игра. Доста време играчите на Ница трябваше да се борят срещу напора на българския тим  и да овладеят тактиката на българите, за да могат да реагират. след това пападенията следваха от двете страни при бурни одобрения на публиката. Шезас имаше често случая да спира мъчни топки и да спасява в корнери опасни шутове.Обаче,една несигурност, едно необичайно негова излизане даде възможност на левето крило Йорданов да отбележи първия гол. Французките играчи реагираха слабо и въпреки слабата отбрана на българите не можаха да поставят в опаснсст българския вратар Дермонски, който улавяше лесно слабите топки полувремето завърши при 1:0 за България.
Второто полувреме
Беше цяло в ръцете на Ница. Нападенията, подържани умело от сигурни бекове и водени от вътрешното трио с рядко умение, от които Мудри бе най-опасен, създадоха панически моменти в българската отбрана, при едно такова нападение Склави подаде на Дюбоа, кой го с великолепен шут даде изравнителния  гол под бурните одобрения на публиката.Българите за момент се съвзеха и реагираха доста опасно, и само благодарение на добрата игра на бековете  те не отбелязаха.Към края на мача,обаче, целият френски тим излезе в нападение и притисна българите, които едва устояваха на опасните атаки.Мачът завърши при 1:1 който публиката аплодира своите играчи за добрата игра и хубавия резултат. Реферът г. Негър бе много добър и навреме парираше грубите прояви на играчите от двете страни. След мача българите заминаха за Марсилия, където в неделя ще играят третият си мач  във Франция