Турнир: Купа „Улпия Сердика“ 1931 (Четвъртфинал)
Стадион: Славия (до Руски паметник), София
Съдия: Чумпалов

А. С. 23 — Борислав 4:2 (3:0)

На игрището „Славия“ се срещнаха „А. С. 23“ и „Борислав“ от 3 часа след обяд. Рефер Чумпалов. Силите бяха неравни. А.С. 23  превъзхождаше  чувствително противника си и владееше терена. Първото полувреме завърши с 3:0 в полза на А. С. 23, както често се проявява на мачове срещу по-слаб  противник, вчера А. С. 23, след спечелване 3 гола, почна да играе лениво и самонадеяно. Това, обаче, бе  използувано от Борислав, който спечели след четвъртия гол на А. С. 23 един хубаво изработен гол и втори гол от  дузпа. Младите играчи на Борислав добиха кураж от  постигнатия успех и почнаха да играят с по-голяма инициатива. Но до края на мача резултатът от 4:2 остана непроменен. Реферът г. Чумпалов не можа да изпълни добре задачата си. Тоя дългогодишен добър играч, изглежда, няма данните на добър  рефер. Това се констатира и вчера. На няколко пъти той издаваше неправилни  решения, а някои наказуеми грешки пропушаше. след горния мач А. С. 23 отива в  полуфинала.