Турнир: Първа софийска дивизия 1934/35 (6-и кръг)

• Гол

Любомир Ангелов (АС 23)

• Гол

АС23 бие България с 4:3

Вчера преди обяд на игрище Левски се игра горния мач. Противно на очакванията, публиката свидетелка на един твърде интесресен мач не само по хода на играта и начина на отбелязване на головете, но и по дадената коректна игра и от двата тима  особено през първото полувреме, тимът на България се указа във всяко отношение достоен противник на по-опитния си партньор и от мач на мач печели симпатиите на безпристрастната публика
Вървейки по избрания път на легална и спортсменска игра, този тим ще си пробие път в първа дивизия, както бе случая преди години със Шипка. АС23 в началото има надмощие , тимът му комбинира добре и пред вратата на България се редят критични положения. Ала неочаквано центърът на България се промъкна между зле пласирани  бекова на АС23 и със силен шут открива резултата без  изненадания Дермонски да може да направи каквото и да било, това дава нов импулс на тима на АС23, който има крайната нужда да спечели непременно мача , ако не иска да проиграе всичките си досегашни придобивки в борбата за първенство, в която след 4 равни мачове с мъка бе натрупал 6 точки, при едно сполучливо нападение на АС23, центърът  Тодоров, майстор на използуване обърканите положения, изравнява резултата. Не след  дълго Ангелов, добре пласиран, още при движение на топката покачва на 2:1. Изглежда, че последният ще изтръгне победата. Но твърде дейните и ефикасни този път нападатели на България не се шегуват. Левият инсайд със силен и неочакван далечен шут изравнява резултата, без Дермонски да може да спаси, въпреки плонжона си. АС23 с нов устрем се мъчи да поправи положението и пак  чрез  съобразителния Тодоров отново показва на 3:2. Към края на полувремето, обаче центърът на България на свой ред с отличен и силен удар отново изравнява на 3:3, при който резултат завърши полувремето. Публиката е твърде доволна от богатата с голове и интересна игра, още в първите  минути с почване на второто полувреме, л. инсайд на АС23, един отличен играч, но слаб  реализатор, наруши практиката си, само да подава и помага на другит и със сполучлив шут покачи на 4:3. На този резултат е било съдено да се запази до края на мача. Многократните усилия и на двата тима да го променят, останаха напраздни.Докато през  първото полувреме играта се водеше с променлив резултат, сега АС23 имаше по често надмощие, но лошия шанс—който впрочем го преследва през целия полусезон —не му позволи да покачи резултата. Характерно е да се отбележи, че докато и в двата тима нападенията се оказаха ефикасни и дейни, като особно това на АС23 комбинираше твърде добре и разнообразно. В тима на България бековете също са  несигурни а и хафбековете не са на онази висота на която е нападението им. поради това последното често се отзоваваше откъснато от отбраната си. За това в този иначе много надежднн и симпатичен тим  липсва още хомогенност, едно най-важно качество за всеки тим.Реферът г. Т. Атанасов се справи добре със задачата си. За съжаление след завршване на мача  самозабравили се зрители, които вече крайно време да бъдат обученим защото са главни виновници  за повечето инциденти, се опитаха да освиркат рефера, а на истина сбиване между малка група залянковци.