Турнир: Първа софийска дивизия 1935/36 (7-и кръг)

неизвестен (България Сф.)

• 3мин

• 10мин

АС23 бие България с 5:3 (3:1) в последния мач за  първенство на София

Вчера АС23 и България изпълниха последното си задължение през таз годишния сезон, след като СОСО с нула голове и нула точки ги бе освободила от обаче, не призна това нареждане на областта и нареди мачът  да се играе.И мачът АС23—България се игра защото клубовете от дълго време на сам са  заприличали на двуподаници и са  принудени да удоволетворяват всички желания и  разпоредби на своите суверени. Играта. Още в първата минута от  започването двете страни отбелязаха по един гол. След началния удар АС23 стигна втората и отбеляза първия гол. Топката бе  поставена на центъра и по същия начин България даде своя гол. На 3-та мин. АС23 от своб. удар двде втория си гол, а не дълго след това третия. Във второто полувреме, към десетата мин. АС23 даде четвъртия гол, след това България промени на 4:2 после АС23 покачи на 5:2 и в последната минута, здрач, България даде третия си гол.Въпреки осемте отбелязани гола играта през цялото време бе мудна. Нямаше особен интерес, а играчит с малки изключения не проявиха нищо особено. От  България най-добрия бе център хафът. той играеше неуморно и бе навсякъде.От АС23, много добър във  всяко отношение бе Йорданов. Голманът на България—Соколов на тоя мач игра много необмислено и необяснимо Той излизаше много напред, без да има нужда за това, играеше като трети бек и откриваше опасно своя гол. Соколов тактически още не е обиран добре и подобни отклонения може да му създадат  лоши навици.Реферира добре г. Ради Атанасов.