Турнир: Държавно първенство 1931 (Осминафинал)

• 53мин

• 78мин

AС 23 (София) бие Етър (Tърново) с 5:0 (2:0)

Мачът започна вмeсто в 2 30, в 3’05 часа, — 35 минути по-късно.

„Етър“ е в червени фланелки, а „АС 23“ в бeли. Цвeтоветe на фланелкитe се размeняватъ във второто полувреме. Рефер г. Мангачев. Преценката за тоя мач се изчерпва с констатацията за силното неравенство на силитe. АС 23 надвишаваше във всичко своя противник, нека не се смята за обидно, софийци и търновци бяха в играта както котка с мишка.

Нещо което направи отлично впечатление на публиката и което го- вори за високия спортен дух у търновци, то е, че те играха отнача ло и до край с похвална амбиция, Неотслабващо темпо и с несъкрушим дух дори и след загубата от пет гола. Етърци знаят стойността на своя противник, но това не ги смути, не ги обезкуражи. Ето едно качество, което не много тимове притежават. Играта се водеше и налагаше през целия мач от АС23. Софийският първенец даде спокойна, отмерена игра и това даваше възможност на играчите да преценяват всеки момент и да приложат пасовата игра с голяма точност.

Може би защото бяха спокойни и не очакваха изненади, форуардие на АС23 не бяха много активни и усърдни пред вратата на етърци. И затова, резултата от 5 гола е минимален. Впрочем след третия гол нямаше нужда от повече. Нали въпросът е да се елиминира противника, па ако ще и с един гол.

И в двете полувремена етърци имаха добри случаи да атакуват и извършваха това с видимо желание да се доберат до някой голов резултат. Но, както това видяхме и у някои други провинциални първенци, липсва им завършени действия пред вратата на противника, а така също и удар в нея.

Единствен път, в 30-та минути на второто полувреме, етърци поставиха в крайно затруднение вратата на АС23 и принудиха Дермонски да направи един отчаян плонж, с който едва успя да спаси вратата си от визитата на тапията.

Другите атаки на етърци завършваха до отбраната на АС23.

Добри и надеждни играчи от етърци са дясното крило (което би трябвало да пази мястото си), двата бека и донякиде вратаря, тройката форуарди има добро старание да свързва играта си и в това ще успее ако работи повече в техническото усъвършенствуване.

АС23 отбеляза головет в 4-та, 30-та, 53-та, 78-та и в 85-та минути. Корнари 5:3 за АС23.

Реферът г. Мангачев бе усърден, но допущаше грешки.