Турнир: Купа „Улпия Сердика“ 1932 (Четвъртфинал)
Стадион: Славия (до Руски паметник), София
  • неизвестен

неизвестен (АС 23)

неизвестен (Плиска Сф)

Плиска срещу АС 23 1:1
А при това Плиска водеше на полувремето с 1:0. Държавния първенец бе  изненадан от един удивителен отпор и самопожертвувателна игра на Плиска в резултат на което редовния мач завърши 1;1. продължението от 30 минути неможа да завърши поради настъпилата тъмнина, нещо което ще постави отново един срещу друг тези два тима днес.
Въпреки равния резултат, играта
на Плиска непревъзхождаше тази на А.С. 23. трябва обаче да се отбележи стегнатата и със замисъл игра на отбраната на Плиска, която блокираше нападателит на А.С. 23, чийто тим даде една отпусната игра, може би
предварително сигурен в победата си, и осланайки се на техническото си превъзходство, не се смущаваше че времето минава и резултата може дори да остане в полза на „Плиска“, Даже дузпата, която А.С. имаше не можа да му даде гол. Във второто
полувреме реферът капитан Джамджиев отстрани до края на мача д. кр. на Плиска заради грубост.
Въпреки, че игра с 10 играчи
„Пл.“ не позволи на А.С. 23 да направи нещо повече. Направи тягостно впечатление дър жането на някои от публиката, които отправяха оскърбителни думи към играчите на АС 23, а двама меряха същите с камъни във  време на игра.
Реферът г. Драмджиев бе много слаб и често бе освиркван и дюдюкан от публиката, той направи грешка като излезна със служебни
панталони и шпори на обущата, защото те бяха предмет на недостойни закачки от страна на някои гамени от публиката.