• 60мин

• 75мин

Михал Туджаров (АС 23)

АС23 победи Плиска с 4:2 (2:1)

Вчера завърши и другия полуфинал за завладяване купата Улпия Сердика. Тима на АС23 елиминира тоя на Плиска и по този начин, след отсяването и , на Славия, за финала останаха да се борят АС23 (досегашния носител на купата) и Славия. тези два тима, естествено, ще придадат на финалния мач голямо значение и интерес защото както реномето им, така и стойността им отговарят на един голям финален мач.
Борбите за Улпия Сердика пратиха на финала най-добрите сили от участвуващите тимове и той ще бъде едно голямо спортно събитие за София.
                 Тимовете
Може да се каже, че в по-голямата част от мача Плиска имаше инициатива, тоя път Плиска да де много добра игра и това бе изненадата на мача. Докато в първото полувреме преимуществото на Плиска можеше да се отдаде на вятъра, който духаше към вратата на АС23, във второто полувреме въпреки насрещният вече вятър, Плиска също успя да държи инициатива, особено добре работеше нападателната линия, която водеше сполучливи нападения чрез крилата си- Но след всичко това, нападенията на АС 23 се оказаха по ефикасни и по опасни, защото Ангелов и Влад. Тодоров бяха двойка, която действуваше толкова умело и сигурно, че отбраната на Плиска не бе в състояние да се предпази от трите гола (четвъртия бе от  дузпа) , които се дължаха на тия двама великолепни нападатели, трите гола бяха отбелязани от Вл. Тодоров. Тоя играч вчера изпъкна като незаменим център и с рутина която му позволяваше да играе така както иска и както момента налагаше, но слабото място на АС23 бе в отбранителните линии, които не съумяваха да се справят с бързата игра на Плиска. Като никога Дермонски имаше непрекъснато работа и само шансът не позволи резултата да бъде равен. Прочее, вчера Плиска показа един значителен  прогрес, който му осигурява за в бъдаще едно добро и сигурно място в I дивизия. Нему е нуждна техническа подготовка, за което трябва непрекжсната усърдна работа. Иначе той ще спря на едно място, което винаги ще бъде в минус. По всичко личи, че в това отношение Плиска напредва и ще достигне едно по-голямо съвършенство. Ако не беше по-добрата техника на АС23, той едва ли щеше да устои на вчерашния мач- Колкото да се чувствуваше липса на връзка, което бе  вчера главния недостатък на АС2З, него го спаси именно индивидуалната стойност на играчите му. Но от 11-те само Вл. Тодоров и Ангелов бяха играчите които спираха вниманието на публиката. не бяха лоши и д. крило Колев- и л. инсаид Аструг. От Плиска особено добре работеха ц. фор. Каев, и двете крила, цялата нападателна инициатива на Плиска извършиха крилата. Изобщо мача АС2З—Плиска беше, извън очакванията, много интересен.
                      Играта
Силният вятър по посока на вратата на АС23 помага на добре организираните нападения на Плиска, която създава опасни положения пред вратата на Дермонски. На свой ред  Ангелов  поздравлява вратаря на Плиска със страшен шут, който е отбит след като последния  ляга рисковано. В 8-та мин. л. крило Туджаров центрира и Вл. Тодоров от 10 м. бие неспасяемо като открива резултата:
                    1:0 за АС23.
Плиска не остава длъжна и след 4 минути при едно нападение от дясно, л. инсайд бие, топката се удря от дирека и закача мрежата, като пада в игрището към близкия тъч. Рефера обявява гол: Плиска изравнява 1:1  окуражени от бързия реванш, играчите на Плиска подемат енергични нападения, създавайки много работа на отбраната на АС23. но хода на играта постепенно се променя и АС23 успява да свърже играта си и да държи инициатива. В 30-та минута след една комбинация между Туджаров и Вл. Тодоровъ, последния заема чудесно положение и със силенъ шут забожда  топката в горния ъгъл на вратата."
                  2:1 за АС23
До края на полувремето Плиска на свой ред доминира, без да промени резултата.
Второто полувреме започва с нападение на Плиска, но АС23 подема топката и във втората минута Ангелов и Вл. Тодоров  нападат дружно- Отбраната на Плиска е останала само с двата бека, които не успяха да се справят с отличната комбинация на горните и Вл. Тодоров от десетина метра шутира и бележи третия гол:
                 3:1 за АС23
Изреждат се нападения към двете врати. На 15-та минута пред вратата на НС23 настъпва борба, при която д. инсайд на Плиска от 4 —5
метра бие и променя резултата на 3:2
За известно време АС23 е с опасни нападения, главно чрез дурхове, гдето Ангелов и Тодоров са главните действующи лица. Но по-късно Плиска наново се налага и държи нападателна инициатива, нападенията му са много добри и понякога майсторски изпълнени. Дермонски е атакуван  с  кръстосани шутове и тук Плиска пропуща един шанс да изравни. АС23 прибягва до дурхови нападения, на 30 та минута при едно нападение на АС23, Туджаров е спънат  в пеналтиерилта, което донесе дузпа, бита сполучливо от последния край ръцете на вратаря:
                4:2 за АС23
Едва почнала играта от центъра и настава един неочакван инцидент. Един член на Плиска влиза в игрището за да прави бележка на рефера, играча от АС23 Вл. Тодоров се нахвърля върху него и му нанася удар. това бе достатъчно да предизвика възбуда у публиката и тя навлезе в игрището. Между привърженици на Плиска и АС2З и при участието на някои играчи настава бой, който полицията с мъка успява да пракрати. Около 15 минути игрището е арена на побои и гоненици. тази картина остави тежко впечатление у незаинтересованата публика игрището бе разчистено от публиката и мача продължи сред натежнела атмосфера. АС23
играе без Вл. Тодоров който е бил  ударен  в челюстта във време на инцидента. За чест на играчите, те продължиха играта спокойно и легално, което бе добра плесница за разните клубни „патриоти“, които с  държането си опорочават хубавото спортно дело. Десетината останали минути до края на мача минаха в по-чести нападения на Плиска, която не успя да промени добития резултат от 4:2 за АС23.Реферът г. Ил.Попов  ощетяваше двата тима с излишни спирания на играта. В това отношение АС23 бе  значително онеправдан.