Турнир: Купа „Улпия Сердика“ 1934 (Осминафинал)

• 82мин

Илия Булашев (АС 23)

Тодор Дермонски (АС 23)

АС23 бие Раковски с 4:0 (0:0)
Капризът на жребия отново изпречи един срещу друг  миналогодишните  финалисти на Улпия Сердика — АС23 и Раковски.
Мачът се състоя на игр. Левски в неделя преди обедъ и по вина на рефера закъсня  близо с един час. АС23 се яви с титулярен състав, освен двата бека, които не бяха заместени сполучливо. Мачът  започна с много остро темпо, наложено от  АС23. Булашев и Ангелов в изблик на забележителна енергия увлекоха тимът си в непрекъснати нападения, които поради несполучливите удари във вратата на Раковски и един относителен малшанс не се
увенчаха през първото полувреме нито с един гол. Раковски противопостави една твърде жилава съпротива изнасяйки редица застрашителни атаки, които поставяха не добре обучените бекове в големи затруднения. След едно силно контузване на Булашев играта става груба с което реферът Д. Цеков не можа своевременно да се справи. Второто полувреме продължава със същия дух, но в играчите на Раковски се забелязва известно отпадане на силите— естествен признак на недостатъчна тренировка. Нападенията на АС23, чиито форуарди действуват със завидна планомерност систематично завършват безрезултатно. Едва на 29 минута, или на 74-тата от започване на мача Туджаров открива резултата — 1:0 за АС23 седем минути по-късно Ангелов получава топката от Колев и бележи вторият гол — 2:0 за АС23. Минута след това Булашев чрез отлично солово промъкване покачва резултата на 3:0. На 40 минута реферът дава 11 метров  наказателен удар, който бит  от  Дермонски дава окончателната цифра на резултата — 4:0 за АС23. Реферира Д. Цеков.