неизвестен (Спортклуб Сф.)

7. Димитър С. Григоров (АС 23)

9. Владимир Тодоров (АС 23)

АС 23​ победи Спортклуб с 2:1 (0:0)

Първото полувреме измина с подчертано надмощие на АС 23. Играта почна с нападение на Спортклуб, което лесно е отбито и АС 23 преминава продължително нападение. В 10 минути АС 23 печели 3 корнера, и няколко сигурни шансове за отбелязване гол биват пропуснати. От-
лицният иначе Л. .Ангелов се старае както винаги да бъде бърз и деятелен и отначало
успява, наскоро пролива, че е много уморен  от турнето на националния тим. Лявото крило ,3др. Попов в началото съцо се показа доста активен и един неговъ хубав шут едва не се обърна в гол. първото полувреме измина безрезултатно, при
надмощие на АС 23 и добър шанс за Спортклуб, защо.то иначе резултатът би трябвало да бъде 2:0 за АС 23. Това с подчертава и от резултата на корнерите, които са 5:1 за АС 23.

Цялото второ полувреме измина под знака на силната умора на двата тима, които личи си, че са изненадани и заварени от хубавото време нетренирании неподготвени, към 20 м. Спортклуб успява да отбележи първия
гол, който внесе оживление у публика и играчи. А. С. 23 за силва с последни сили темпото и пред вратата на Спортклуб се зареждат нападение след нападение. При едно от тях рефераКкачевъобяви дузпа в
полза на А. С. 23, която ,бита с сигурен удар от .Д. Григоров, изравнява резултата. Играта става почти жива. Не след
дълго Вл. Тодоров с отмерен шут покачва резултата на 2:1 за А. С. 23. Това като че отчая и без това уморения тим настана да се бори с онова желалание както до тогава. Тимът на А. С. 23 също е .много умо-
рен и до края играта е вяла и безинтересна.
общо играта не бе издържана. Личат пагубните следи от дългата зимна почивка, най голямото зло за българския футбол. Това повече се отнася до тима на Спортклуб. Най-добър в тима на последния бе вратарят Крум Константинов, който плонжираше смело навреме, със сигурна техника и спаси за своя тим 2-3 гола. Доста добри бяха бековете, донейде хафбековет, а селабо бе нападението. Последното бе без връзка и съобразителност и проигра няколоко шанса. В тима на АС 23 добъръ бе Дермонски. От бековете по-сигурен бе П. Пенчев, при все че не е играл в тима си 1 год.
от хафбековите Габровски и Зафиров бяха задоволителни, но от тях се очакваше повече.
Център-хафбека който работи смислено, но му липсва тренировка. От нападателите Здр. Попов отначало бе добър, но после престана да си пази мястото и бавеше. Бавен бе левия инсайд. Най-двятелни бяха Ангелов и Тодоровъ, но не като друг път. Д. Григоров очевидно пестеше силите си, но се вижда, че има значителна рутина и се намесваше в играта умело и доста резултатно.
Изобщо АС 23 игра по-добре и заслужено спечели мача. Реферът Качев бе спокоен и добър, като изключим малките грешки, главно недоглеждането ,на „офсайд“. във вреда и на двата тима. Ако бъде по подвижен, подобни, грешки ще се избягват.