Турнир: Първа софийска дивизия 1932/33 (13-и кръг)
Стадион: Славия (до Руски паметник), София

• 18мин

Табаков (ФК 13)

Николай Величков (АС 23)

ФК 13 бие АС 23 с 2:0 (1:0)

Вчера ФК13 спечели една хубава победа, която е резултат на положителния възход, който този тим отбелязва напоследък. От дълго време ФК13 не е давал такава добра игра. Макар двата гола да бяха отбелязани при много нещастни за Дермонски положения, за които той няма никаква вина, при дадената вчера игра ФК13 трябваше да бъде победителя. Докато в първото полувреме ФК13 имаше добра връзка и точна пасировка, което се прояви и във второто полувреме, АС23 бе неузнаваем в играта си презъ цялото първо полувреме, АС23 направи само две-три добри нападения, които при завършека биваха проигравани, първото полувреме надмощието бе всецяло у ФК13, В 15-та минута ФК13 печели фаул на 18 метра от вратата на АС23. топката е бита съ страшна сила от Табаков. Дермонски се готви да я посрещне, но хафбека на АС23 Зафиров прави фатален опит да отбие, но само я отклонява за да изненада последния, който е безпомощен да я спре. 1.0. Из цялото поле ФК13 владе топката, но нападателите не могат да използуват. тук се чувствува несигурността в действията им. Полувремето приключва след като ФК13 печели 4 корнери. Във второто полувреме АС23 успява да свърже играта си и отпочва нападения, играта е променлива. ФК13 играе много бързо и живо, при така балансирани силите, играта става още по-интересна, пред вратите, обаче, играта не се задържа. АС23 прави големи усилия да
изравни, но отличната игра на Мищалов и Ставрев осуетяват всички опити, този път Мищалов бе в стихията си и играеше възхитително. Играта дълго е оспорвана. За известно време двата тима установяват  надмощие, като след 30-та минута АС23 надделява и има инициативата до края на мача. В 30-та минута след фаул пред вратата настава меле. Дермонски е ангажиран  в ляво, а пред вратата топката е между много
крака. В суматохата хафбека на АС23 Величков сам вкарва топката в собствената си врата, от което ФК13 печели втория гол. 2:0,Малко след това реферътъ г. Спирдонов изключи от игра заради грубост левия бек на АС23. От тук нататък АС23 има инициатива, но нападенията му остават напусто. Здравата отбрана на ФК13 не може да се пробие.
така завърши мача, който колкото фатално за АС23, бе заслужено спечелен от ФК13.
За отбеязване, е че ФК13, който никога до сега не може да се похвали с добър шанс, вчерашните два гола му дойдоха като изневиделица и като награда за добрата
игра. Корнери 6:2 за ФК13.
Реферът бе слаб. интересно е да се отбележи, че рефера не прие да се играе съ топка която по размери и тегло отговаря на международните правила (проверено), а удобри топка по-малка по размери от минимума, но по тежка. Изглежда че задължението да се играе с нормална топка